Kunnallisvaaleissa äänestäminen nyt helppoa

Tämä ratkaisi asian lopullisesti:
http://www.hs.fi/politiikka/Katainen piti palopuheen kaksikielisyyden puolesta/a1305575029742
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toivottavasti Suomalaiset aktivoituvat kunnallisvaaleissa ajamaan etujaan.Kokoomuksen Euro vastuu politiikka on jo mennyt yli äyräiden.Suomalaisten vastuu muusta Euroopasta on yliammuttu ja Suomalainen varallisuus vaarannettu.Hallituspuolueiden harjoittama tukipolitiikka linja KOK /SDP riitttää jo,Kotimaisinen budjetinleikkauksineen ja alasajoineen.Mittavat kuntauudistukset säästöineen näyttää siirtyvän yleiseurooppalaiseksi hyvinvoinniksi ,etelänmahin.Suomalaisen hyvinvoinnin purkautuessa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin heinänteko kirjoitti:

Tämä ratkaisi asian lopullisesti:
http://www.hs.fi/politiikka/Katainen piti palopuheen kaksikielisyyden puolesta/a1305575029742

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu