Pitääkö paketti lähteä hakemaan Tullista Vantaalta,
asun Porissa ?
Paketin seurantakoodilla tulee tämänlainen teksti.
" Tapahtumat
Lähetys on noudettavissa Postin noutopisteestä saapumisilmoituksella tai lähetystunnuksella. Pakettiautomaatista nouto vain lokerokoodilla.
Rekisteröinti:17.6.2012 klo 14:35:55
Paikka:TULLIPOSTI / Vantaa 01530 01534
Katso toimipaikan tiedot "
tilasin Kiinasta, nyt tavara on Tullissa
7
1481
Vastaukset
- hae pois
Ei ei. Kyllä se on siellä sinun postitoimipaikassasi. Porriin tullu.
- QQ
pitää hakea vantaalta ja maksaa tullimaksu,
tulosta ittelles mukaan tilaussopimus josta selviää hinta jonka olet maksanut. - räpsin
Kyllä se on vantaan tullissa odottamassa että maksat verot ja tullimaksut.
- porissatullispiste
Mikä sikäli omituista jos Vantaalla odottamassa, koska Porissa on oma tullipiste josta noita on käyty aikasemmin hakemassa.
Itsellä pamahti kanssa moinen ilmoitus seurantakoodilla paketista, joka alle alv-rajan, jolloin mitään maksettavaa ei kyseisestä paketista ole tullille.
- 28
Kyllä se vielä Vantaan tullipostista eteenpäin lähtee. Katso myöhemmin uudestaan postin sivulta.
- No rakas
Huonoja kokemuksia varsinkin Aliexpress -verkkokaupasta. Pari tilausta olen tehnyt ja aivan päin mäntyä molemmat tilaukset. Ensimmäisessä tilauksessa väärät tuotteet, lähettäjän vastaus valitukseen: Ethän rakas riitauta tätä tilausta, meidän pakkaajat joutuvat maksamaan sen omasta tilistä. Toinen tilaus: Meillä ei ole tuotetta enää myynnissä, voimme lähettää jotain muuta tilalle. Ei rahoja takaisin kummastakaan, koska olen Aliexpressin mukaan hyväksynyt ehdotukset molemmissa tapauksissa. Suosittelen kirtämään kaukaa, jos ei halua jotain muuta tilaamansa tuotteen (usein sen oho! onpa halpa) tuotteen tilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513515Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1042276Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5892241Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192006- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431628KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar711586Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351481- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?911390