Koska kokoomuslaiset tuhoavat valtiota ja kuntia, tulee heidän palkkaamisensa valtion ja kuntien palvelukseen sekä julkisiin luottamustehtäviin kieltää.
Eihän mikään yrityskään palkkaa työntekijää joka rikkoo työnantajansa tehdashallia tai koneita sekä pyrkii mustamaalaamaan sen. Pukit kaalimaan vartijoina on hävitettävä.
Ei kokoomuslaisia julkiselle sektorille
7
<50
Vastaukset
- FriedmanIsDead
Tarvitaan perustuslain tasoinen säädös, mutta sen säätämisessä ei välttämättä tarvita perustuslain säätämisjärjestystä.
- anti-uusliberalisti
Kaupankäynti on vapaaehtoista vaihdantaa. Mutta miksi joku oikeistolainen epäpätevä meni sitten yksityistämään katsastuksen?!? Ei katsastus ole vapaaehtoista, laki määrää ostamaan yhden hyödykkeen kerran vuodessa.
Katsastus oli aluksi 400 €/tunti -hintaista palvelua. Nykyään markkinat ovat ainakin suurissa kaupungeissa menneet parempaan suuntaan: palvelu maksaa enää 200€/tunti!!
Pakko saada-palvelut, nehän huutavat ja kirkuvat että "tule pääomasijoittaja ja rakenna isotuottoinen monopoli minun avulla": kuluttaja ei voi olla ostamatta pakko saada-palvelua! Pakko saada-palveluiden monopolisoimiseen on rahoittaja: pakko saada-palvelua ostava kuluttaja.
Sitten nämä oikeiston epäpätevät luulevat että demokratia aiheuttaa nämä monopolit. Monopolit aiheutuvat siitä, että monopolisoidut markkinat tuottavat eniten voittoa pääomasijoittajille.
Demokratian lakkauttaminen ei poista sitä faktaa ja tosiseikkaa että pääomasijoittaja saa eniten voittoa monopolimaisilta markkinoilta!! - tunnin pennin
Mennin
- peli meni kok
Jorkun
- äkämiehiä kok
Vain
- ett päät kolisoo
Niit on jo
- abnormalfaktum
Entusia
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652