Herttavippi

19+12

Onko kenelläkään muulla takkuillut heidän uusi järjestelmänsä?
Minulle järjestelmä ilmoittelee mitä sattuu, myönsi mm. 500 euron lainan, ja kun en muistanut sitä ajoissa vahvistaa, seuraavan hakemuksen yhteydessä vastaus oli myönnämme 60 euron lainan, tee uusi hakemus. Sitten 20 euroa, seuraavaksi emme voi myöntää teille lainaa, ja sitten taas: voimme myöntää teille 200 euron lainan, tee uusi hakemus. Kun hain sitä, maksettiin ja laskutettiin 300.
Maksoin sen takaisin viikon päästä ja nyt taas sama rumba...ensin emme voi myöntää lainaa, sitten voimme myöntää teille EURON???! Nyt taas emme voi myöntää teille lainaa...
Asiakaspalvelu vastaa ainoastaan näistä ihmeellisyyksistä kysyessä että uusi järjestelmämme tekee päätökset...mutta millä perusteella?
Kyllähän tuossa "järjestelmässä" aika selkeesti jotain vikaa on. Haettujen(maksettujen) lainojen päivämäärät ja ajatkaan eivät täsmää palvelussa.
Ja mikä toi euron laina on :)))

2

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17+15

      Mites olisi jos hakisit jostain muualta?

    • 5+12

      Toi on vain hienoa tapa tekstarirahastaa asiakkaita, ei sen kummempaa. Sinun kannattaisi pyytää takaisin kaikki menettäneesi rahasi mitä olet turhiin hakemuksiin tuhlannut. Tuo täyttää huijauksen kriteetit..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4421
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      68
      4271
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2947
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      66
      2835
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      2119
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      2002
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1689
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1513
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      111
      1373
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      182
      1286
    Aihe