Nuoret tyytymättömiä
18.6.2012 11:05
1
Kokoomusnuoret avoimesti yllyttävät suomalaisia yrityksiä siirtämään toimintansa Viroon. Nykyinen Kokoomuslainen elinkeinopolitiikka ja verotus tuhoaa koko Suomen elinkeinoelämän.
»» Kokoomusnuoret lanseeraavat Rovaniemen puoluekokouksessa ”Siirrä yrityksesi Viroon” – kampanjan, jossa järjestö vaatii suomalaisen yritystoiminnan kilpailukyvyn parantamista. »»
http://www.kokoomusnuoret.fi/kokoomusnuoret-siirra-yrityksesi-viroon/
Koko Suomalaisella yrityselämällä ja etenkin vientisektorilla on nyt todella vaikeat paikat. Silti Hallitus ei piittaa asiasta tuon taivaallista, vaan puuhastelee koko hallituskauden ajan aivan mitättömien Kreikkatukien ja Kuntauudistusten asioiden kanssa.
»» Viro kiinnostaa sijoittajia ja yrityksiä yhä kiihtyvällä tahdilla ja samalla Suomen asema kilpailukykyä mittaavissa tilastoissa heikkenee. »»
Jyrki Kataisen ja Elinkeinoministerin Jyri Häkämiehen tolkuton jahkailu, vuosikausien näpertely pikkuasioiden kanssa, ja huonot elinkeinoministeriön päätökset saavat tuomionsa Kokoomuksen nuorisosiiveltä:
»» Suomi tarvitsee noin 200 000 yksityisen sektorin työpaikkaa lisää, jotta hyvinvoinnin rahoittaminen onnistuu. Kokoomusnuorten mielestä nämä työpaikat eivät synny tyhjillä juhlapuheilla tai kosmeettisilla ja pikkunäppärillä verotempuilla. »»
KOKKARINUORET SUKSET RISTISSÄ PUOLUEJOHDON KANSSA
3
<50
Vastaukset
- ¨¨¨¨¨¨¨x
Jonain päivänä nykyinen kokkareiden johtoporras joutuu luovuttamaan vallan nuoremmille - ja sitten alkaa tapahtua.
Tuossa vaalien aikaan juttelin Wille Rydmanin kanssa,hän oli ehdottomasti sitä mieltä että pakkoruotsi on vääryys valtaväestöä kohtaan - ja se pitää saada pois. - villen fani
Wille tarvitsee rohkeutta taistelussa Kataista ja Rkp:tä vastaan.
Saapa nähdä miten kauan vakaumus kestää kun tulee painostusta monelta taholta
ja hyviä työpaikkoja luvataan jos hiljentyy pakkoruotsista. - sot sot ö kein
Nuori tyhmyys itää kokkare jupeissa. Ei suomea noin rakenneta . On täällä muitakin kuin kokkrenuoria
sot sot maija-liisa housut välissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652