?
ollaanko kavereita
29
345
Vastaukset
- why not
why not
- ?????????
En tiedä, sano sinä.
- viiraa aika
pahasti. miten vieras sun kaveris ois ?
- Ei ap.
Olisitko sä kaveri sellasen kanssa joka pitää jatkuvasti pilkkanaan ?
- sivusta tämä
Ei ap. kirjoitti:
Olisitko sä kaveri sellasen kanssa joka pitää jatkuvasti pilkkanaan ?
sellainen ihminen ei ansaitse toisen kaveruutta, sori et tulin väliin.
- Paha paha
Ei ap. kirjoitti:
Olisitko sä kaveri sellasen kanssa joka pitää jatkuvasti pilkkanaan ?
Kaveruus ja ystävyys ei sisällä pilkkana pitoa eikä toisen mollaamista millään muotoa.
- Kysytkö tuota
naiselta vai mieheltä ?
- ap
naiselta
- No joo,
ja katon vierestä, kun sä pompit edestakas ;-D
http://www.youtube.com/watch?v=oNfwMepTuZ0- sivustaseuraaja
Kaveruus perustuu luottamukseen, jos pystyt siihen,voidaan olla kavereita,jos et niin jatka matkaa eteenpäin !!
- ei taida onnistua
Mun kaverit ovat läsnä mun elämässä. Nähdään säännöllisesti ja kaverit vastaa mun viesteihin ja soittoihin ja kertoo sekä näyttää pitävänsä minusta tämmösenä kun mä oon.
- Jos oot siitä
epävarma ni mitä oot tehnyt pahasti ?
- *|*
Joo, mut seksiä et sitten taas ala vonkaan.
- Yksiselitteisesti: ei :)
Ei.
- Noup.
En pysty katselemaan vierestä kun oot jonkun toisen kanssa, eli ei olla.. koska tunteeni ovat enemmän kuin kaverillisia.
- ???
Mistäs sä voit tietää et ap - mies on toisen kaa ?
- en mistään
??? kirjoitti:
Mistäs sä voit tietää et ap - mies on toisen kaa ?
en mä tiedäkään mutta aattelin vaan että jos taikka ainakin sit joskus olis..
- 6+8
Oltiin kavereita,mutta se kaveruus tarvitsee ruokaa pysyäkseen hengissä. Ja sitten se koki traagisen kiduttavan nälkäkuolman. Eli tarkoittaa ettei ole henkilökemiaa enää. Kaik män.
- 6+8
Oltiin kavereita,mutta se kaveruus tarvitsee ruokaa pysyäkseen hengissä. Ja sitten se koki traagisen kiduttavan nälkäkuolman. Eli tarkoittaa ettei ole henkilökemiaa enää. Kaik män.
- Tai rakastavaiset
kävisikö?
- 5*
Sitähän mä yritin, mutta kun ei miehellä ollut kiinnostusta olla edes kaveri. Ymmärrettävästi minä en enää ota yhteyttä. Ei enää tekstiviestejä multa hänelle. Jos hän kysyisi irl ja näyttäisi, että haluaa olla tekemisissä, niin tietysti haluaisin olla yhteyksissä ja kaverikin, mutta aloitteen on tultava häneltä. En tyrkytä itseäni väkisin, jos toista ei kiinnosta.
- nainen8888
No, samalla puolella ainakin, kuten aina.
- Pyh
No miten sun kaveriks pääsee? Ihan yhtä vaikeeta tutustua muutenkin.
- joohei
ollaan vaan....ikävä
- käytännössä
Emme ole kavereita. Emme edes virallisesti tuttuja. Jos olisimme se olisi ihan mukavaa ja suuri ilo. Tänne en haluaisi jähmettyä ikuisiksi ajoiksi kaveeraamaan kenenkään kanssa tai haikailemaan ketään. Nettiystävyyskin on helpompaa muualla. Kuka jaksaa ikuisesti käsitellä ikäväänsä.
- who wants
to be alone
- pannukakku
Tää on paha. Periaatteessa ajattelen, että kaverillinen tykkääminen on romanttisen tykkäämisen perusta. Ja jos en häntä 'omaksi' saa, niin tyytyisin varmaan ystävyyteen. Eri asia, kuinka hyvin sen kestäisin. Toisaalta sekin olisi parempi kuin tämä vallitseva tilanne.
- Ei
All or nothing.
- E
Olisin halunnut olla erään miehen kaveri ja olen tuon kysymyksen häneltä IRL kysynyt. Halusi olla kaveri, mutta sitten taas halusi muutakin. Ja nyt on liian pitkä aika kulunut, jotta jaksaisin enää korjata välejämme. Ja edelleen tulee viestejä, vaikka jo aikaa siitä kun olemme silmästä silmään nähneet. Ei tule tuollaisia kaveri -tekstareita vaan ihan muuta lajia ( vonkaamista );(, kai miehet ovat ikuisia metsästäjiä? Joten EI enää ! Mukaviakin muistoja ja paljon jäi sanomatta ja oli jokin sielunkumppanuuden tunnekin ? Mutta ne eivät enää kuitenkaan kanna ja palauta tunteita jotka olivat silloin elossa, :(
http://youtu.be/bVJTO0rYY8Y
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760