veneilevät koiraihmiset

Ostimme korkeahkon veneen johon kapuamiseen käytämme portaita. Miten saamme ison koiran veneeseen ja sieltä pois, jos ei ole korkeaa laituria käytössä? Kantaa ei jaksa.
31064
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä oli aikanaan ihan sama ongelma jokin aika sitten ja rakentelimme jos vaikka millaista kulkusiltaa koiraa ajatellen. Nyt on toiminut jo useamman kesän systeemi joka on öhömm.. miten sen sulle nyt selittäisin..
Veneen nokasta lähtee tikkaat alas ja ylimmäiseen puolaan kiinnitämme erillisen kulkusillan(kulkusillassa olevat "lovet" pudotetaan tikkaan ensimm. puolaan) Kulkusilta on rakennettu alumiinitikkaista joiden päälle olemme asentaneet vanerin ja sen päälle vielä kumimattoa(liukastumisen estämiseksi). Kulkusillan toisessa päässä on pienet pyörät jotka helpottaa sen työntämistä rantaan. Rakenteeltaan kevyt ja jaksaa nostaa kannelle seilailun ajaksi...meillä ainakin toiminut ihan ok! Ja onhan se kivempi itekin tulla sellaista kulkuväylää pitkin ylös...! Toivottavasti ymmärsit millaista tarkoitin..

Äänestä
  • jotakin tuontyyppistä olinkin ajatellut.

    Äänestä

  • Hei!
    Onko kaiteita? Mikä leveys? Voitko lähettää kuvan?
    Ongelmia on kahden koiran kera.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maria kirjoitti:

Ostimme korkeahkon veneen johon kapuamiseen käytämme portaita. Miten saamme ison koiran veneeseen ja sieltä pois, jos ei ole korkeaa laituria käytössä? Kantaa ei jaksa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu