Pakko himmentää kuuppaa monta kertaa viikossa

Olen ollut koukussa reseptilääkkeisiin, sitten käsikauppalääkkeisiin, tosin käsikauppalääkkeisiin en koske pitkällä tikullakaan kun yhdellä puhelinsoitolla saa nappeja puoli-ilmaiseksi.

Mitähän helvettiä tässä pitäs tehdä? On tässä himmennetty kuuppaa jo kymmenen vuotta. Seksi on mielestäni turhaa, mutta avokilleni ei sovi tämä jatkuva päihteily. Pistää vihaks, niin oma kuin tuonkin käytös.

5

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • i0ggl

      No silloin on ongelma jos itsestä siltä tuntuu. Miten olisi vaikka parin viikon raitis elämä ja sen jälkeen hillitympi käyttö?

    • xdcvfd

      Jos tuntuu että seksi on turhaa niin silloin on joku pahasti vialla. Seksi on nimittäin voimakkaampaa mielihyvää antavaa kuin mitä saa esim. opiaateista. Oleppa viikko ihan selvinpäin niin huomaat eron.

    • No, mua on käytetty seksuaalisesti hyväks pari vuotta teininä, sen jälkeen on ollu seksuaalisesti muuten enemmän tai vähemmän dominoivia ja ällöttäviä tyyppejä. Että siitä johtunee.

    • bggfddd

      Itsellä mennyt kanssa monta vuotta erinäisten lääkkeiden/huumeiden kanssa. Ongelma on ollut se että olen paljon aikaansaavempi kun käytän jotain. Selvinpäin voin hyvin, mutta saan vähemmän aikaan. Se on joko kipulääkkeitä, rauhoittavia tai kannabista. Varsinaista ongelmaa ei ole, mutta elämä tuntuu paljon helpommalta kun ei tarvitse olla täysin selvinpäin. Viimeaikoina tosin pelkkää kannabista iltaisin.

    • No joo, oiskin pelkkä kannabis, sitä kun ei saa mistään, sitä vois poltella salaa rentouttaakseen ittensä. :D Eihän se toista satuta mitä itelleen tekee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      384
      2135
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      63
      1333
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1320
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1208
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      88
      1143
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      97
      1012
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      944
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      890
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      821
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      770
    Aihe