Kokoomusnuoret oikealla asialla!

hyvät ystävät.. ha h

Kokoomusnuoret ovat nyt haastaneet Kataisen sosialistikokkoomuksen ja jo oli korkea aikakin.
Kokoomusnuoret näkevät Kataisen kokoomuksen hyvävelijärjestön mädännäisyyden ja mikä parasta, kun on tietoa, taitoa ja hyvää osaamista takana, niin on hyvä taistella vääryyttä vastaan. Katainen kavereineen on voimaton hiljentämään kokoomusnuoret.
Kokoomusnuoret eivät puolueen uhkailuille alistu. Henri heikkinen kirjoitti Uudessa Suomessa osuvasti puolueen tämän hetkisestä tilanteesta ja miten hän puoluekokouksen koki.
Minulle tuli mieleen pohjois-Korean meininki ja Kataisen ylimairea hymy ja mitä tuli hänen puheeseensa, se oli täysin puuta heinää. Ei meitä äänestäjiä tarvitse noin halpaan laittaa.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ääniä nuorille

      Kokoomusnuoret oikealla asialla. Mitähän jos me varttuneemmat antaisimme äänemme näille oikeasti asioita esille tuoville nuorille kokoomuslaisille kuten Wille Rydmanille ja tälle uudelle kokoomusnuorten puheenjohtaja Häkkäselle, mikäli olisi ehdokkaana eduskuntaan. Nämä kaksi aktiivinuorta ovat ehdottomasti oikealla asialla.
      Pitää muistaa, että kokoomusnuorissa on myös tyrkyllä ehdokkaita, joiden omahyväisyys tulee selvästi esille ja heistä näkee selvästi oman edun ajaminen ja eri palleilla istuminen. Näitä joka paikan höyliä ei voi ottaa todesta.

      Rydman ja Häkkänen ovat paikkansa ansainneet. Miellyttäviä nuoria poliitikkoja ja mikä tärkeintä, he ovat oikealla asialla ja uskaltavat vastustaa kokoomuksen nykyistä huonoa politiikkaa, jota me vanhemmat kokoomuslaiset myös kritisoimme. Annamme mielellämme äänemme nuorille kokoomuslaisille, jotka ovat kodin, uskonnon ja isänmaan asialla ja se ei ole pelkkää sanahelinää, vaan syvällisten arvojen toteuttamista.

      • älkää luovuttako

        Kokoomusnuoret ajavat oikeita asioita. Nykyinen kokoomus on täysin hakoteillä.

        Hyvä nuoret, pitäkää pintanne ja jyrätkää tämä sosialistikokoomus, se on täysin hakoteillä.


      • Ei halveksita nuoris
        älkää luovuttako kirjoitti:

        Kokoomusnuoret ajavat oikeita asioita. Nykyinen kokoomus on täysin hakoteillä.

        Hyvä nuoret, pitäkää pintanne ja jyrätkää tämä sosialistikokoomus, se on täysin hakoteillä.

        .

        Nuoriso ottaa kuitenkin ohjat tässä maassa eikä junttaukset enää auta

        .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3809
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      64
      724
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe