http://www.hs.fi/politiikka/Maallikko ei ymmärrä Halla-ahon tuomiota/a1305574438986#
Halla-aho taistellut sananvapauden puolesta ja osoittanut maassa vallitsevan kaksoisstandardin, jossa siis se mitä voit kirjoittaa jostakin ryhmästä riippuu täysin siitä onko ryhmä enemmistöä vai vähemmistöä.
Halla-aho Hannu Salama kakkonen
14
<50
Vastaukset
- sananvapautta..
Onko syyttäjä Mika Ilman suomenruotsalainen?
- Suomenruotsalainen?
Häh?
- Salama oli ihminen
Suomenruotsalainen? kirjoitti:
Häh?
On se kiva kun tyypit, jotka ei koskaan ole edes lukeneet yhtään Salaman kirjaa vetää näitä p-juttuja niin vakavana. Vihapuheet olivat hyvin kaukana Salaman ajattelutavasta.
- Ja Halla-ahoko
Salama oli ihminen kirjoitti:
On se kiva kun tyypit, jotka ei koskaan ole edes lukeneet yhtään Salaman kirjaa vetää näitä p-juttuja niin vakavana. Vihapuheet olivat hyvin kaukana Salaman ajattelutavasta.
ei ole ihminen? Salama sai aikoinaan tuomion Jumalan pilkasta, kuten Halla-ahokin nyt. Siitä se yhteneväisyys, uskonto tosin oli eri.
- kysyjä.
Ja Halla-ahoko kirjoitti:
ei ole ihminen? Salama sai aikoinaan tuomion Jumalan pilkasta, kuten Halla-ahokin nyt. Siitä se yhteneväisyys, uskonto tosin oli eri.
hööö... näytäs nyt se kohta jossa halla-ahon tuomiossa lukee "tuomio jumalan pilkasta"?
ps. mene pummi töihin - Vaikea, koska Jpilkk
kysyjä. kirjoitti:
hööö... näytäs nyt se kohta jossa halla-ahon tuomiossa lukee "tuomio jumalan pilkasta"?
ps. mene pummi töihinVaikea näyttää kun Jumalan pilkka taitaa olla jo poistettu lakitermistöstä. Samaa asiaa kutsutaan nykyisin uskonrauhan rikkomiseksi, josta siis Halla-aho tuomionsa sai.
ps. ota sekopää nyt vihdoin ne lääkkeesi ja hanki elämä muualtakin kuin Perussuomalaiset keskustelupalstalta.
- 0=0
Voi voi kuinka lapsellista. Halla-aho sai sen mitä ansaitsi. Takatukka on pelleistä pellein.
- ei väliä
No ei Halla-ahon kannattajat voi olla sieltä terävimmästä päästä, joten puheet voi kuitata huvittuneella hymähdyksellä.
- Halla-ahon järki..
ei riitä normaaliyhteiskunnassa. Siksi tulee näitä yhteentörmäyksiä.
- Ja sinäkö
sitten olet kun et huomaa edes tätä yhteyttä. Hah hah!
- rautaako?
Molemmat ovat kynämiehiä. Tosin Salama aika paljon parempi.
- hommaisi elämän
Niin, Halla-aho on myös sosiaalisesti rajoittunut raukka, omalle puolueellekin ilmoitti blogissaan, kuinka eroaa ja haluaa Eerolan seuraajaksi. Kuvitelkaa, ilmoitti netissä, niinkuin olisi mykkä, joka ei osaa puhua.
Halla-aho on netistä valittu eduskuntaan ja liki autistisena on kyvytön kommunikoimaan kanssaihmisten kanssa normaalisti.
Ei kai sellaista voi panna mihinkään eturivin tehtäviin, sellaisiin missä pitäisi jotain puhuakin. Onhan tuo nähty, kuinka Halla-aho murjoittaa ja mököttäen lähtee aina kotiinsa, kirjoittelemaan vastauksia ntin kautta luettavaksi.- hohohohoohh
hähähähähäh ja mikäs sinä olet - pelkkä mutiksia rakastava nettipummi ja vasuri,joka uskaltaa juuri ja juuri kirjoittaa tälle mainospalstalle.
- Saa tulla pyyhkimään
Sillleen justiinsa.... anna tulla vaan kaikki, se helpottaa... Tuliko parempi olo jo...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652