yksinpuhelu vs kaksinpuhelu

tarvitsen toisen apu

Jos voisin sanoa sanoja. Kertoisin niitä, kertoisin lisää ja vielä enemmän, yksi kerrallaan. Yhä enemmän kunnes pienet sanat muodostaisivat kokonaisia lauseita jopa suuria ja merkityksellisiä sana yhtymiä ja verbiä konsonanttien perään. Mutta helekatti soikoon yksin niitä on vaikeä möngertää kun vielä sanatkin varmasti meinaavat takertua kurkkuun ja hermosolut väpättävät kahtasataa ja asiaa ei auta se että pitäisi ja haluaisi aivan hirveen sukelasti saada joskus jotakin sanottua sille erityiselle sydämen valitulle. Hän saa hyvällä tavalla hermostuttamaan jopa läsnäolollaan, tosin siitä on ollut aivan liian kauan että olen päässyt edes metrejä lähemmäksikin häntä.
Mut kyl mä uskon et mä joskus tän handlaan vaikka ois mitä, joskus sitä on vaan jotenkin ylittänyt itsensä aivan totaalisesti, miksei tässäkin. :)

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suaodotan..

      Mikset sä sit soita mulle? Kuulisin mielelläni sulta jotain tommosta... :))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe