Taas tuli kuokkaan vastustajankin ala-arvoisen esityksen jälkeen. Tulisiko koko Kaman vain lopettaa pääsarjatasolla ja keskittyä junioritoimintaan?
Ei ole järkeä syytää rahaa pohjattomaan nieluun, josta ei tule tulosta eikä edes näkyvyyttä kun ketään ei kiinnosta nollapojo-joukkueen otteita seurata; ei täällä, eikä muualla.
Ei ole järkeä syytää rahaa pohjattomaan nieluun, josta ei tule tulosta eikä edes näkyvyyttä kun ketään ei kiinnosta nollapojo-joukkueen otteita seurata; ei täällä, eikä muualla.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaupunki antaa vielä loputkin rahansa Kamalle joka tuhlaa ne ylipalkattuihin pelaajiin. Juniori toiminta kärsii ja superi joukkue tuottaa pelkkää häpeää kaupungille.
Joo, mitalijahdissa piti olla Kankoonpeen Mailan!
Älyttömän huono seuran johto sekä valmennus.
Hyvä Kankaanpää! Lujaa vauhtia ollaan menossa pahnan pohjimmaiseksi. Johto vaihtoon syksyllä, jos vaikka saataisiin sellainen joka keskittyy enemmän seuran asioihin, kuin siihen että kameralla on häneen suora näköyhteys.
Ei uskoisi että tänä päivänä tuollaiset harrastelijat saavat kerättyä rahaa vielä hankkiakseen noin kovapalkkaisen joukkueen. Ensi vuonna taitaa tulla ongelmia palkanmaksussa.
Onko se vanha kapiainen joka sen porakoneen kanssa kulkee, jos niin saunan taakse......................
Juu onhan se. Kivelä ihan äijänä telkkarissa patsasteli. Mahtaa nyt harmittaa kun ajaa seuran jälleen suohon. Kenties se tällä kertaa sinne myös jää?
Ja varmasti jää.
Nyt se tehtiin Nurmossa. Kuinka pitkään Kankoonpeessä aiotaan jatkaa samalla huonoksi havaitulla kaavalla? Miehiä vaihtoon!
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2012070915820745_ur.shtml
Niin pitkään, että ollaan riittävän syvällä jottei tarvitsisi edes yrittää enää nousta.