Suomessa löytyy nyt pari kolme hörhöä joita kovasti haittaa persujen "ökypalatsi",se näkyy taas palstan jutuissa.
Mutta persaukiset ovat aina katkeria niille joilla menee hyvin,mutta kun hirttää itsensä - niin loppuu se vi-tutus.
Mutta persaukiset ovat aina katkeria niille joilla menee hyvin,mutta kun hirttää itsensä - niin loppuu se vi-tutus.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oletko useinkin kokeillut ? Loppuiko ?
Totta kai olemme väärässä, jos politiikan tarkoituksena on edistää valituksi tulleiden ja heidän organisaationsa taloudellista menestystä eikä ajaa yhteisiä asioita. Ja väärinhän se on muistuttaa, että puolue, joka äsken oli valmis poistamaan puoluetuen, siirtää nyt yhteiskunnan rahaa johtajansa päätösvallan taakse säätiöön.
Kulisseihin satsaaminen on tyypillistä diktatuurimaissa, jossa valtaa ja asemaa pitää osoittaa alamaisille näin, kun todellista kannatusta ei ole. Soinin ja kumppaneiden ajatusmaailma askartelee ilmeisesti menneiden ja nykyisten diktatuurien parissa, kun kansalaisten asioiden ajaminen on supistunut normikitinäksi ja pakkopullavälikysymyksiksi. Eihän tavallinen kansa pohdi päivittäin EU:ta ja euroa, kyllä ne ratkottavat ongelmat ja niiden ratkaisut löytyvät paljon lähempää. Näihin ei persujen mölinäköörillä kuitenkaan riitä minkäänlaista kiinnostusta.
Paavo Arhinmäki Kuzenina Rkhrtsonni ja Eva Biudee sekä Pekka Haavisto. Tässä onntopäät hallituksessa ei mitään koulutusta ja niin porvarien vietävissä.