Kaikkein ihanin tähtimerkki on kalat.

Hankalin on skorpioni ja oinas ja härkä, sekä pikkutarkka neitsyt
15206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

hmm...oon elämäni aikana seurustellut aviossa kolmen eri kalamerkin kanssa. Kaikki olivat täysin erilaisia luonteeltaan. Että se niistä horoskoopeista.

Äänestä

ap. ootko oikeesti ollut jokaisen h-kooppisen kanssa?

Äänestä
  • Olen, aivan jokaisen kanssa. Yhden yön vain.

    Äänestä

Äsh.kalat ovat alkoholisteja ja lääkkeiden väärinkäyttäjiä ja erittäin epärehellisiä. Niin herkkiä kun eivät kestä todellisuutta vaan pakenevat tohon alkoholi maailmaan. En suosittele kaloja.

Äänestä
  • minun lapseni on kalat ja hän on erittäin herttainen luonne

    Äänestä

  • joka merkistä löytyy holisteja ja narkkeja..sekä epärehellisiä ja rehellisiä..

    Äänestä

  • ei kaikki kirjoitti:

    minun lapseni on kalat ja hän on erittäin herttainen luonne

    toisiaan pois sulje. Päinvastoin. Sorry.

    Äänestä

  • Eipä ne asiat kirjoitti:

    toisiaan pois sulje. Päinvastoin. Sorry.

    Kalat ovat tunteellisia.

    Äänestä

Olenko muka hankala? Enkä ole. Härät ovat härkäpäisiä ja hankalia.

Äänestä

kalat ja härkä.

Äänestä

Kaloissa on myös eniten pelimiehiä :) Naisista en tiedä. Älä polta näppejäs.

Äänestä
  • Pah! No tuo nyt oli taas tuota.

    Äänestä

Skorpioni on hyvin intensiivinen ja syvällinen tyyppi, jonka tunteet, ajattelu ja asenteet ovat useimmiten ulkopuolisilta piilossa. Skorpioni ilmaisee vain osaa itsestään, koska hän ei itsekään tunne minuuttaan. Tarve päästä pinnan alle omiin syvyyksiin tai asioiden todellisiin syihin on toiminnan johtava motiivi. Skorpionin merkki pitää sisällään runsaasti sekä psyykkistä että fyysistä parantavaa voimaa, jonka käyttöönotto riippuu omasta kehitysasteesta. Uudistumishalu ja jatkuva psyykkinen käymistila ovat tyypillisiä piirteitä. Hän tarvitsee syvällisiä peruskokemuksia ja energioiden vaihtoa ihmisten välillä.



Kaikilla elämänalueilla Oinas on aloitteellinen, itsenäinen ja itsekäs. Lähtökohtana ovat omat kokemukset ja voimantunne, joka vaatii tekoja ja käytännöllisiä otteita. Oinas on luonteeltaan rohkea, utelias ja suorasukainen. Hänellä on taipumusta yksilölliseen epäsovinnaisuuteen ja kapinallisuuteen. Oinas on seksuaalisesti ja psyykkisesti luonnonlapsi ilman estoja tai sielullisia tai sosiaalisia rajoitteita. Oinaan tehtävä on luoda maailma uudestaan.



Härkä on luonnonläheinen, käytännöllinen, tuottava ja realistinen maamerkki. Härkä toimii juurevasti, hitaasti ja varmalta pohjalta. Härkä varmistaa ja kerää aineellisia resursseja ja takaa näin pohjaa kaikelle toiminnalle. Härässä on aimo annos kärsivällisyyttä, säilyttämisen halua ja perinteiden kunnioitusta. Härkä on aistillinen, voimakkaasti seksuaalinen tyyppi, joka osaa loihtia myös kauneutta ja esteettisyyttä ympärilleen, usein jopa taiteen kautta.

Äänestä

En tunne yhtään kala-tähtimerkkiä.Joskus joku sanonut,että ravulle paras kumppani olisi kalat,tiedä häntä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omaani en kerro kirjoitti:

Hankalin on skorpioni ja oinas ja härkä, sekä pikkutarkka neitsyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu