Tietäisikö kukaan hyvää eläinlääkäriä Lahdessa, joka rokottaisi frettejä? Tai olisiko tiedossa lähiaikoina joukkorokotuksia Lahden alueella??
Fretin rokotus Lahdessa?
2
214
Vastaukset
- Heips!
Joukkorokotukset on ollut lähinnä yhdistysten järjestämiä, Pk-fretit, Vs-freit, ja PoSut.(Pohjois-suomi).
Jos kukaan ei täällä vastaa, niin sinun kannattaa melkein vaan soittaa Lahden eläinlääkärit läpi, ja kysellä kuka rokottaisi fretin.
Ja kannattaa muutenkin kysellä samalla että laittaako implantin, osaako hoitaa suolitukosta yms....
Ja voithan kysellä eläinkaupasta että saatko laittaa sinne ilmoituksen että pääsisit tekemisiin muitten fretti-ihmisten kanssa Lahdessa, jos et sieltä tunne yhtään näätäläistä=)
Joskus vanhanaikaiset keinot toimivat paremmin kuin nämä modernit keinot =) - Nightshade's Ferrets
Lähin joukkorokotus taitaa olla Helsingissä
http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/412042208818121/
Lahdessa on kyllä fretinomistajia, kannattaa huhuilla niitä vaikka liiton foorumilla
http://frettiliitto.proboards.com/index.cgi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887