reuman oireita

reuma(ko) 14 p

olen 14 vuotias poika ja minulta on jo parin vuoden ajan tutkittu reumaa oireita on ollut mutta ei ole ollut tulehdusta nivelissä , nytten kaikki muuttui olen ja yli kuukauden ajan kärsinyt sormien nivelten polttavaa kipua yhtäkkiä tai tarttuessa johonkin , käden aukaiseminen on hankalampaa ja välillä sormien liikuttelukin sattuu. nilkkani tuntuvat tönköiltä ja kävely sattuu ajoittain. aamuisin on erittäin vaikeaa lonkan seudullakin on ollut jäykkyyttä liikkuessa . kyykyssä en voi olla enää kuin hyvin vähän aikaa kun polvet eivät kestä . myös polvet ja nilkat ovat koko ajan ja sormet mailapelien jälkeen turvonneet . lääkäri on viikon päästä . minulta on jo pitkään epäilty olevan reumaa ja jokus vuosi sitten verikoekkin näytti sitä mutta ei ollut tulehdusta raajoissa. toivottavasti lääkäri vihdoin tunnistaa sen reumaksi ja voin aloittaa lääkityksen ja hoidon . haluaisin nopeasti omia lastenreuman alkuoireita ja että kuulostiko nuo oireet lastenreuman oireilta kiitos vastauksista jo etukäteen!!!!

1

234

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TassiH

      Kyllähän nuo reuman oireilta vaikuttavat mutta kyllä se lääkäri sen sitten vahvistaa - toivottavasti saat heti oikeat lääkkeet. Ole huoleti, lääkehoito tuo nykyään hyvän hoitotuloksen. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe