Miksi sitten allergioita esimerkiksi kasvien siitepölyille voisi olla olemassa? Selvää kuitenkin on, että kaikenlainen pöly tukkii ihmisen nenäsieraimia, menee silmiin ja kutittaa ja menee hengitysteihin ja ärsyttää sielläkin. Mutta hei, eiks meillä ihmisillä ole juuri sen takia et pölyjä liikkuu vaihtelevissa määrin ympäristössämme, hengitysilmassamme, villukset henkitorven ja hengityselimistön sisäpinnoilla, jotta ne liikuttavat siittarit pois keuhkoputkista???? Voiskos olla niin, et tavallista herkemmät ihmiset vaan huomaa ne helpommin? Ja limahan on ihan luonnollinen mekanismi, jotta hengitystiet puhdistuvat.
Ja sitten vielä, niin eosinofiilit veressä nousevat ihan vaan siksi, jotta kyseinen luonnollinen puhdistushomma pölyistä toimii normaalilla tavalla.
Ei kai nyt kaikki luontoon kuuluvat normaalit ilmiöt ole sairautta? Vaiko?
Me ihmiset kuulumme luontoon.
1
113
Vastaukset
- Probiootti pula lima
kalvoillasi on varsinaisen allergian aiheuttaja! Ja siitepöly, huonepöly, jne, jne aiheuttaa oireita, mutta eivät ole varsinaisen allergia-herkkyyden syy, vaan syy on juuri näiden 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif 3.n bakteerien pitempiaikainen puute limakalvoilla, joka on aiheuttanut: "Lievän laaja-alaisen tulehduksen" jota ei pystytä parantamaan antibiootilla, mutta pystytään parantamaan noilla L-a, L-b ja Bif bakteereilla ja vain juuri noilla kolmella bakteerilla! Ei onnistu muilla bakteereilla!
"" ..............jatkuu. Ja kääntäen-
Kun limakalvot ovat kunnossa (löytyy tärkeimmät Probiootti bakteerit), niin 1.0.immuunipuolustus on kunnossa ja sekä 1.1.hermostollinen-, että 1.2.hormonaalinen-järjestelmä on kunnossa.
Kahden tärkeimmän probiootti-bakteerin:
1.(1.) Lactobacillus asidophilus ja
2.(3.) Bifidobacterium,
joiden luonnollisin saantilähde on lehmän raakamaito (=käsittelemätön maito).
Mutta mihin ovat kadonneet hyvät/tarpeelliset Probiootti bakteerit vuosien saatossa:
- >>>>>>>>Ennen vanhaan juotiin vasta lypsettyä lehmän raakamaitoa, jossa oli tärkeimmät Probiootti bakteerit Lactobacillus asidophilus ja Bifidobacterium. Eikä silloin sairasteltu niin valtavasti kuin nykyisin, ei ollut allergioita, eikä ollut vatsa, eli suolisto sekaisin, jne.
- Olette varmaankin kuulleet tämän mystisen lauseen, jonka on esittänyt laktoosi-intoleranssia tai migreeniä sairastava henkilö:
“Kun käyn hakemassa suoraan maatilalta lehmän raakamaitoa niin voin juoda sitä ongelmitta, mutta kun ostan kaupasta meijeriltä tullutta maitoa, niin laktoosi- ja migreeni-ongelmat alkavat heti”.
Eli syy mm laktoosi-intoleranssi- ja migreeni-ongelmiin on Probiootti bakteereiden puutteessa!
Herää kysymys:
- Mihin tarpeelliset Probiootti bakteerit sitten katoaa? Jatkuu............. ""
Kokonaan linkissä:
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-kadonneiden-elamaa-yllapitavien-probiootti-bakteerienmhb-arvoitus-ja-homeiden-antibiootti/
....
Ohjeistusta mhb.sta:
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu553972Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti182601- 1382563
Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett151993- 161466
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731347- 1061344
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks1541057- 931037
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon21998