Miksi sitten allergioita esimerkiksi kasvien siitepölyille voisi olla olemassa? Selvää kuitenkin on, että kaikenlainen pöly tukkii ihmisen nenäsieraimia, menee silmiin ja kutittaa ja menee hengitysteihin ja ärsyttää sielläkin. Mutta hei, eiks meillä ihmisillä ole juuri sen takia et pölyjä liikkuu vaihtelevissa määrin ympäristössämme, hengitysilmassamme, villukset henkitorven ja hengityselimistön sisäpinnoilla, jotta ne liikuttavat siittarit pois keuhkoputkista???? Voiskos olla niin, et tavallista herkemmät ihmiset vaan huomaa ne helpommin? Ja limahan on ihan luonnollinen mekanismi, jotta hengitystiet puhdistuvat.
Ja sitten vielä, niin eosinofiilit veressä nousevat ihan vaan siksi, jotta kyseinen luonnollinen puhdistushomma pölyistä toimii normaalilla tavalla.
Ei kai nyt kaikki luontoon kuuluvat normaalit ilmiöt ole sairautta? Vaiko?
Me ihmiset kuulumme luontoon.
1
123
Vastaukset
- Probiootti pula lima
kalvoillasi on varsinaisen allergian aiheuttaja! Ja siitepöly, huonepöly, jne, jne aiheuttaa oireita, mutta eivät ole varsinaisen allergia-herkkyyden syy, vaan syy on juuri näiden 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif 3.n bakteerien pitempiaikainen puute limakalvoilla, joka on aiheuttanut: "Lievän laaja-alaisen tulehduksen" jota ei pystytä parantamaan antibiootilla, mutta pystytään parantamaan noilla L-a, L-b ja Bif bakteereilla ja vain juuri noilla kolmella bakteerilla! Ei onnistu muilla bakteereilla!
"" ..............jatkuu. Ja kääntäen-
Kun limakalvot ovat kunnossa (löytyy tärkeimmät Probiootti bakteerit), niin 1.0.immuunipuolustus on kunnossa ja sekä 1.1.hermostollinen-, että 1.2.hormonaalinen-järjestelmä on kunnossa.
Kahden tärkeimmän probiootti-bakteerin:
1.(1.) Lactobacillus asidophilus ja
2.(3.) Bifidobacterium,
joiden luonnollisin saantilähde on lehmän raakamaito (=käsittelemätön maito).
Mutta mihin ovat kadonneet hyvät/tarpeelliset Probiootti bakteerit vuosien saatossa:
- >>>>>>>>Ennen vanhaan juotiin vasta lypsettyä lehmän raakamaitoa, jossa oli tärkeimmät Probiootti bakteerit Lactobacillus asidophilus ja Bifidobacterium. Eikä silloin sairasteltu niin valtavasti kuin nykyisin, ei ollut allergioita, eikä ollut vatsa, eli suolisto sekaisin, jne.
- Olette varmaankin kuulleet tämän mystisen lauseen, jonka on esittänyt laktoosi-intoleranssia tai migreeniä sairastava henkilö:
“Kun käyn hakemassa suoraan maatilalta lehmän raakamaitoa niin voin juoda sitä ongelmitta, mutta kun ostan kaupasta meijeriltä tullutta maitoa, niin laktoosi- ja migreeni-ongelmat alkavat heti”.
Eli syy mm laktoosi-intoleranssi- ja migreeni-ongelmiin on Probiootti bakteereiden puutteessa!
Herää kysymys:
- Mihin tarpeelliset Probiootti bakteerit sitten katoaa? Jatkuu............. ""
Kokonaan linkissä:
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-kadonneiden-elamaa-yllapitavien-probiootti-bakteerienmhb-arvoitus-ja-homeiden-antibiootti/
....
Ohjeistusta mhb.sta:
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24345306Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18510838Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 331563
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500