Me ihmiset kuulumme luontoon.

PuuPääKolme

Miksi sitten allergioita esimerkiksi kasvien siitepölyille voisi olla olemassa? Selvää kuitenkin on, että kaikenlainen pöly tukkii ihmisen nenäsieraimia, menee silmiin ja kutittaa ja menee hengitysteihin ja ärsyttää sielläkin. Mutta hei, eiks meillä ihmisillä ole juuri sen takia et pölyjä liikkuu vaihtelevissa määrin ympäristössämme, hengitysilmassamme, villukset henkitorven ja hengityselimistön sisäpinnoilla, jotta ne liikuttavat siittarit pois keuhkoputkista???? Voiskos olla niin, et tavallista herkemmät ihmiset vaan huomaa ne helpommin? Ja limahan on ihan luonnollinen mekanismi, jotta hengitystiet puhdistuvat.

Ja sitten vielä, niin eosinofiilit veressä nousevat ihan vaan siksi, jotta kyseinen luonnollinen puhdistushomma pölyistä toimii normaalilla tavalla.

Ei kai nyt kaikki luontoon kuuluvat normaalit ilmiöt ole sairautta? Vaiko?

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Probiootti pula lima

      kalvoillasi on varsinaisen allergian aiheuttaja! Ja siitepöly, huonepöly, jne, jne aiheuttaa oireita, mutta eivät ole varsinaisen allergia-herkkyyden syy, vaan syy on juuri näiden 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif 3.n bakteerien pitempiaikainen puute limakalvoilla, joka on aiheuttanut: "Lievän laaja-alaisen tulehduksen" jota ei pystytä parantamaan antibiootilla, mutta pystytään parantamaan noilla L-a, L-b ja Bif bakteereilla ja vain juuri noilla kolmella bakteerilla! Ei onnistu muilla bakteereilla!


      "" ..............jatkuu. Ja kääntäen-
      Kun limakalvot ovat kunnossa (löytyy tärkeimmät Probiootti bakteerit), niin 1.0.immuunipuolustus on kunnossa ja sekä 1.1.hermostollinen-, että 1.2.hormonaalinen-järjestelmä on kunnossa.

      Kahden tärkeimmän probiootti-bakteerin:
      1.(1.) Lactobacillus asidophilus ja
      2.(3.) Bifidobacterium,
      joiden luonnollisin saantilähde on lehmän raakamaito (=käsittelemätön maito).

      Mutta mihin ovat kadonneet hyvät/tarpeelliset Probiootti bakteerit vuosien saatossa:
      - >>>>>>>>Ennen vanhaan juotiin vasta lypsettyä lehmän raakamaitoa, jossa oli tärkeimmät Probiootti bakteerit Lactobacillus asidophilus ja Bifidobacterium. Eikä silloin sairasteltu niin valtavasti kuin nykyisin, ei ollut allergioita, eikä ollut vatsa, eli suolisto sekaisin, jne.
      - Olette varmaankin kuulleet tämän mystisen lauseen, jonka on esittänyt laktoosi-intoleranssia tai migreeniä sairastava henkilö:
      “Kun käyn hakemassa suoraan maatilalta lehmän raakamaitoa niin voin juoda sitä ongelmitta, mutta kun ostan kaupasta meijeriltä tullutta maitoa, niin laktoosi- ja migreeni-ongelmat alkavat heti”.
      Eli syy mm laktoosi-intoleranssi- ja migreeni-ongelmiin on Probiootti bakteereiden puutteessa!

      Herää kysymys:
      - Mihin tarpeelliset Probiootti bakteerit sitten katoaa? Jatkuu............. ""
      Kokonaan linkissä:
      http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-kadonneiden-elamaa-yllapitavien-probiootti-bakteerienmhb-arvoitus-ja-homeiden-antibiootti/
      ....

      Ohjeistusta mhb.sta:
      http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      157
      5740
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      114
      5465
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5097
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      31
      3031
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2541
    6. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      51
      2518
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2210
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1950
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1691
    10. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      10
      1652
    Aihe