Me ihmiset kuulumme luontoon.

PuuPääKolme

Miksi sitten allergioita esimerkiksi kasvien siitepölyille voisi olla olemassa? Selvää kuitenkin on, että kaikenlainen pöly tukkii ihmisen nenäsieraimia, menee silmiin ja kutittaa ja menee hengitysteihin ja ärsyttää sielläkin. Mutta hei, eiks meillä ihmisillä ole juuri sen takia et pölyjä liikkuu vaihtelevissa määrin ympäristössämme, hengitysilmassamme, villukset henkitorven ja hengityselimistön sisäpinnoilla, jotta ne liikuttavat siittarit pois keuhkoputkista???? Voiskos olla niin, et tavallista herkemmät ihmiset vaan huomaa ne helpommin? Ja limahan on ihan luonnollinen mekanismi, jotta hengitystiet puhdistuvat.

Ja sitten vielä, niin eosinofiilit veressä nousevat ihan vaan siksi, jotta kyseinen luonnollinen puhdistushomma pölyistä toimii normaalilla tavalla.

Ei kai nyt kaikki luontoon kuuluvat normaalit ilmiöt ole sairautta? Vaiko?

1

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Probiootti pula lima

      kalvoillasi on varsinaisen allergian aiheuttaja! Ja siitepöly, huonepöly, jne, jne aiheuttaa oireita, mutta eivät ole varsinaisen allergia-herkkyyden syy, vaan syy on juuri näiden 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif 3.n bakteerien pitempiaikainen puute limakalvoilla, joka on aiheuttanut: "Lievän laaja-alaisen tulehduksen" jota ei pystytä parantamaan antibiootilla, mutta pystytään parantamaan noilla L-a, L-b ja Bif bakteereilla ja vain juuri noilla kolmella bakteerilla! Ei onnistu muilla bakteereilla!


      "" ..............jatkuu. Ja kääntäen-
      Kun limakalvot ovat kunnossa (löytyy tärkeimmät Probiootti bakteerit), niin 1.0.immuunipuolustus on kunnossa ja sekä 1.1.hermostollinen-, että 1.2.hormonaalinen-järjestelmä on kunnossa.

      Kahden tärkeimmän probiootti-bakteerin:
      1.(1.) Lactobacillus asidophilus ja
      2.(3.) Bifidobacterium,
      joiden luonnollisin saantilähde on lehmän raakamaito (=käsittelemätön maito).

      Mutta mihin ovat kadonneet hyvät/tarpeelliset Probiootti bakteerit vuosien saatossa:
      - >>>>>>>>Ennen vanhaan juotiin vasta lypsettyä lehmän raakamaitoa, jossa oli tärkeimmät Probiootti bakteerit Lactobacillus asidophilus ja Bifidobacterium. Eikä silloin sairasteltu niin valtavasti kuin nykyisin, ei ollut allergioita, eikä ollut vatsa, eli suolisto sekaisin, jne.
      - Olette varmaankin kuulleet tämän mystisen lauseen, jonka on esittänyt laktoosi-intoleranssia tai migreeniä sairastava henkilö:
      “Kun käyn hakemassa suoraan maatilalta lehmän raakamaitoa niin voin juoda sitä ongelmitta, mutta kun ostan kaupasta meijeriltä tullutta maitoa, niin laktoosi- ja migreeni-ongelmat alkavat heti”.
      Eli syy mm laktoosi-intoleranssi- ja migreeni-ongelmiin on Probiootti bakteereiden puutteessa!

      Herää kysymys:
      - Mihin tarpeelliset Probiootti bakteerit sitten katoaa? Jatkuu............. ""
      Kokonaan linkissä:
      http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-kadonneiden-elamaa-yllapitavien-probiootti-bakteerienmhb-arvoitus-ja-homeiden-antibiootti/
      ....

      Ohjeistusta mhb.sta:
      http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1177
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe