----
Putin haluaa Hamina-Kotkan sataman!
13
282
Vastaukset
- myykää pois
Johan nuo telakan osti.
Satama tulee tarpeeseen koska niiden oma suursatamahanke vähän rysii rakenttet että pohjat - Yks nainen
Huh huh kuulostaa aika kauhistuttavalta. Venäjän presidentti haluaa meidän satamat. Salminen on jo varmaan alustavasti hänelle sen luvannut, niin samanlaisia kun ovat. Molemmat kieltäisivät sananvapauden ym. kritiikin.
- woine
Salminen voi imee ryssien persettä !
- .....
Mitään muutahan täällä Kotkassa ei olekaan.
- Todellisuutta:
Johan selvis miksi kaupungin kerma siellä reissaa joka viikko voideltavana. Ne
yrittää myydä Kotkaa pala palalta Putinin pisnesmiehille.
Naton uhka on siinä että se uhkaa Venäjän optiota pitää Suomi tiukasti
edelleen Venäjän etupiirissä. Suomen todellinen itsenäisyys on edelleen kiistan alainen suhteessa Venäjään.- Yks nainen
Jos pitäisi paikkansa ( oletus ), niin silloin olisi miltei pakko am... nämä meidän reissaajat ja maanpetturit. Kova kovaa vastaan, jos muu ei auta. Kaksikko on jo moneen otteeseen näyttänyt, millaisia he ovat . Molemmat ovat aiheuttaneet ikäviä asioita Kotkalle.
- Hyypiä L
Suomen itsenäisyys on Venäjälle demokraattisesti päätettävissä oleva asia.
Jos enemmistö venäläisistä katsoo Suomen kuuluvaksi Venäjään, niin se on siinä.
Me suomalaiset olemme joka tapauksessa vain pieni vähemmistö ja meidän on tyydyttävä osaamme.- Pohdintaa:
Ei välttämättä. Yli 5.000.000 venäjänkielentaidotonta ei voida mienkään muuttaa
venäläisiksi. Sitä paitsi Venäjällä ei päätetä mistään demokraattisesti eikä ole koskaan päätetty sillä maa on ollut aina diktatuuri.
Minkä Venäjä sille mahtaa jos Suomi liittyy Natoon. Venäläisiä on 130M ja pelkästään eurooppalaisia yli 400M. Venäjän kansantalous ja väestö on alle 2% maailmantaloudesta ja väestöstä. Venäjällä on lisäksi vahva demokraattinen oppositio.USA on edelleen kiistaton sotilasmahti maailmassa. Venäjä joutuu myös
miettimään sitä että Kiina ajaa siitä ohi lähes kaikessa.
Nato ei ole koskaan uhmannut tai hyökännyt demokraattiseen maahan kuten
Varsovanliitto aikoinaan teki usein. Mitä pahaa siin Natossa oikeasti on? - sevää tekstiä
Hyypiän mielipide on luuserin mielipide. Hänen mielestään demokratia ja itsenäisyys on annetteva ehdoitta jotta tilalle saadaan diktatuuri.
Natoon on liityttävä mitä pikemmin,sen parempi koska Nato on itsenäisten
demokratioiden ainoa uskottava puolustaja. Muita ei siis ole.
- näinon007
Putinin lokiikka ei oikein ole loogista?
Venäjällä tulee oikeus olla jotain mieltä mitä me teemme, mutta Syyrian tulee saada ihan itse päättää mitä se tekee?
Vaikka sitten tappaisi omaa kansaansa : (- historian peili
Onko historiassa salaisen poliisin eversti johtanut koskaan demokraattista yhteiskuntaa?
Väittäisimpä että ei ole. Mutta sotilasjunttahallituksia on everstit johtaneet usenkin.
- Jukka-Henrik
Linde on hoitanut rahotuksen.Euro kun häviää Suomen turva myös!Putin ostaa Suomen velkaisen konkurssipesän ja samalla Kotkan.Meillä jo 3000 vennäläistä Kotkassa.Sisäinen kolonna on valmia!
- prastuit
euro ku häviää ni menee myös rajat silloin kiinni adios
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383839Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91882Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51608Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23731