Koirat sais kyllä olla pois, kyseisistä kansanjuhlista. Tuollaisessa tungoksessa ne häiriintyy ja aiheuttaa ongelmia omistajilleen ja muille paikallaolijoille.
Komee koskinäytös
Hei ja Hau
6207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos koiran omistaja olisin en missään tapauksessa viesi koiraa vastaavanlaisiin tapahtumiin. Ihmisten joukossa saataa olla koirille allargisia ihmisiä tai lähinnä lapsia jotka eivät ole tottuneet koiriin ja pelkäävät niitä. Mitä ajattelee ihminen joka tuo koiransa paikalle. Luultavasti ei mitään.
meidän Musti-Pettei tarvii elämyksiä ja hänelle tulee paha mieli jos hänet jätetään yksin kotiin silloin kun me muut perheenjäsenet juhlitaa.
Koirahan saa olla kytkettynä yleiselläkin paikalla, allerkiset immeiset voi pysyä kotona sekä mukulat jotka ei osaa suhtautua eläimiin joita on luonto täynnä
Kylä se on nii että täytys koirille järjestää oma koskinäytös !
Jätöksetkin menis vauhdilla pappilanjokeen. Eikös okkin Hämppäkyrös asiat hyvin jos ei muuta valittamista löyry
Asialliseen huomautukseen, asiallisia kommentteja.