Miksei kaikki ennustajat ole lottovoittajia, kun tietävät tulevan? Mikseivät ennusta itselleen oikeaa 7 oikein riviä?
Miksei kaikki ennustajat ole lottovoittajia?
7
122
Vastaukset
Miksei kaikki lottovoittajat ennusta? Jos on onnistunut tietämään loton oikeat numerot, voisihan sitä kykyä käyttää selvittämään ihmisten elämänkohtaloita. Näkijyys on muuta kuin sarja numeroita. Näkijä on tekemisissä tulevaisuuden kanssa, mutta myös tärkeä rinnallakulkija joka näkee sen toisen vaihtoehdon. Näkijä on ennen kaikkea ihminen, jonka kanssa avataan elämän solmukohtaa. Parhaimmat näkijät pääsevät 70-80 prosentin tarkkuuteen, loppuosa on kaikuja menneestä, toiveita, peilautumia jne. Jos haluat todella voittaa lotosta, annan sinulle pomminvarman vinkin, säästä 15,5Me ja rasti kaikki mahdolliset rivit ja laita vetämään, näin voitat lotosta. Jos päämääräsi on voittaa, kannattaa alkaa jo säästää;)
- ap
Miksi ei ennustajia käytetä rikollisten etintään?
- ap
Miksi ennustajillekin tapahtuu onnettomuuksia?
- Miksi???
"Parhaimmat näkijät pääsevät 70-80 prosentin tarkkuuteen.."
Jos rikospoliisit korvattaisiin ennustajilla, niin saataisiin aivan huikeat säätöt aikaan!!!!!
Miksihän näin ei tehdä?Hei
kyllä selvänäkijöitä käytetään rikosten selvittämiseen, monessakin maassa.
mutta riippunee siitä kuka etsintöjä johtaa, sillä nämä tapaukset ovat varvinaisia.
lottonumeroista sen verran, että olen kerjännyt niitä itselleni jo vuosia!
mutta kun pyydän saankin numeroita ja se rivi on niiiiiin pitkä, että meinaan tukehtua nauruun.
ei ole kukaan ennustaja 100% varma työssään, mutta ei ole lääkäri eikä tuomarikaan. amerikassa tuomitaan vuosittain ihmisiä kuolemaan väärin todistein. lääkäreiden virheisiin kuolee saksassa enemmän ihmisiä kuin auto-onnettomuuksissa.
lentäjätkin tekevät virheitä ja koneita tippuu taivaalta.
mutta monta elämää voidaan myös pelastaa, tai edes antaa tukea ja auttaa löytämään sen oikea suunta.
t. Keskiyö
- Lilli78
Siksi että ennustajatkin ovat ihmisiä siinä missä sinäkin. Ei näkemisessä ole mitään ylimaallista, eikä sillä saa supervoimia. Se on psyykkinen kyky jota jokainen voi harjoittaa itsellään, suurin osa on vaan liian laiskoja, koska kaikille se ei ole yhtä helppoa.
- unennäkijä.,
Minä näen silloin tällöin myös unessa tulevaa.
Siitä on kohta 20vuotta kun näin työpaikaltani unen.
Istuin aulassa unessa päättömän miehen kanssa ja minulle sanottiin vain luku 11 ja lottovoitto, ja yksi mies.
No perjantai aamu kun heräsin olin äityislomalla. Aahaa meille töihin tulee tuo iso potti nyt mietin.
Sen kumemmin sit ei vaikuttanut minuun koska näin aina mitä tulemaan piti töistäkin. Tiesin muita ennen jopa muutot eri kerroksiin.Sanoin jopa huoneen numerot mihkä kukin meni jne...
No sit tuli maanatai tuli puhelu kaverilta töistä.
Kysyi sinä kun tiiät aina kaikki etukäteen niin sanoppa mitä meidän yhelle sakille on tapahtunut. Sanoin lottovoitto 11ihmistä ja niistä yksi mies.
No kaveri sit nautro ja sano ei voi olla totta tosiaan 11 hengen ryhmä sai sen ison potin ja siinä todel vain yksi mies loput naisia. :-)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984812Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143942Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771974Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5371156- 531125