Olen parinkolmen viikon sisään aloittamassa autokoulua&olen toisaalta aivan täpinöissä, mutta toisaalta pelottaa.
Aikaisempia kokemuksia autoista on kun nuorena tyhmyyttäni olin alaikäisenä kuskina ympäri suomea kun ajeltiin. Todellakaan nämä ajamani autot ei ole samaa kastia kuin autokoulun.
Olen yrittänyt aloittaa autokoulua jo 2-3 kertaa ja joka kerralla olen sen viimetipassa perunut paniikin ja pelon takia.
En osaa tai uskalla puhua vieraille ihmisille mitään, oloni on tukala ja tuntuu kuin kaikki vain tuijottaisi minua kuin tyhmää.
Mitenkä saisin itseäni niskasta kiinni että edes tällä kertaa pääsisin tämän autokoulun käytyä ilman itkuja ja sen suurempia paniikkeja.
..
uinoo
1
69
Vastaukset
- :)
mullakin oli sama tilanne kun aloitin, mutta kun huomaat että eivät ne opettajat sinua syö, toivottavasti rohkaistut. itselle niistä opeista tuli tosi hyviä kamuja:) talvella pitäis ajaa pimeän ajo......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674331
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684261Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112937Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv602810Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212069Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151679- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1101358- 1821286