Raskauden ensioireita?

hiemanhöpsö??

Elikkäs otsikosta päätellen kyselen raskauden ensi oireista. En tiedä kuvittelenko nämä tai osan näistä, mutta varmennusta kokeneemmilta kyselisin.
Minulla on ollut selkäkipuja, sellaista pistävää, älytön jano aivan koko ajan ja alavatsa tuntuu todella pinkeältä. En tiedä miten kuvailisin sen tunteen, ehkä sellainen olo kuin olisi edellisenä päivänä ollut rankka treeni, vaikka lihaksissa ei tunnu kipua.
Olen ollut älyttömän väsynyt ja saatan kevyesti nukkua 10-12 tunnin yöunia.
Kuukautiskierto on aivan sekaisin, 8kk on menty niin, että saa arvata tuleeko niitä vai ei. Joka toinen- tai kolmas kuukausi tullut. Nyt viimeiset 2kk tullut molempina kuina ja tänään olisi pitänyt 'normaalin' kierron mukaan alkaa.
Ikää on siis 18 vuotta.

Paljon kiitoksia niille ketkä osaavat tietämätöntä auttaa!

1

167

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      No mitäpä kertoo raskaustesti? Milloin olet tehnyt viimeksi testin? Tuo että kuukautisia ei kuulu kuin joka toinen tai kolmas kuukausi kertoo kyllä enemminkin hormonihäiriöstä, eli aikaa gynelle varaamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      752
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      710
    3. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      657
    4. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      99
      644
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      27
      641
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      629
    7. 47
      580
    8. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      525
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe