No niin tenukepit! Heti tänään tai jos kahvi ei vielä kestä sisällä , niin huomenna v i i m e i s t ä ä n persettä puupenkkiin. Ei ensinkään ole vaarallista jos siellä joku sanoo: Jumala.
Kerholle mars!
Arki lähestyy taas
1485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Haluaisin käydä kokeilemassa niitä keskustelurinkejä, mutta ne uhkaavat vain passittamistalle katkaisuun, jos erehdyn menemään A-klinikalle.
AA on eri asia kuin A-klinikka. Käy toki kokeilemassa AA-ryhmiä, ei ne oo tyhmiä!
Mee katkasuun sitten kun olet ihan poikki juomisestas
Otas vajaapäinen juopporetku taas viinaa, tai käy pilleripurkilla, niin rauhotut vähäksi aikaa.
Ja käy lääkärillä tutkituttamassa viinalla lahonnut pääsi, vaikka diagnoosi onkin selvä:
http://piv.pivpiv.dk/
eihän se olekkaan.....
mutta ateistina joudun h3lvettiin kuitenkin, ei sitä todellakaan jaksa mitään vuorisaarnoja kuunnella....
vaan toisaalta, eikös se jumala luonut ihmisen omaksi kuvakseen????
no, silläpä oli makua!!
Onks pakko mennä jos ei haluu...?
Jos näin vuosia raittiina olleella olisi ihan pakko valita ryyppäämisen aloittamisen tai AA-kerhoon menon väliltä, niin valitsisin ryyppäämisen. Onneksi ei sellaista pakkoa ole kumpaakaan nyt, eikä tule koskaan olemaankaan.
No mihin ihmeeseen sitä A-klinikkaa sitten edes tarvitaan? Sinne ei oteta vastaan humalassa olevia, joten olisi aivan sama marssia suoraan AA-kokoukseen.
http://www.youtube.com/watch?v=V3paFdzsCg8
huonot vuorosanat opetettu näyttelijöille
ASIAA...(siksi en kummasakaan juokse!!!!!)
siinähän se "maine" vasta meneekin jos käy jossain kerhoilla käymään......silloin katsotaan ja pitkään, perussuomalainen juoppo on siihen asti kun pärjää ilman apua, ja se hyväksytään....mutta kun alkaa sisuskalut ja pää reistaamaan...silloin olet automaattisesti alkoholisti, ja sukulaiset katkasee välit eikä pomokaan siedä diagnoosin saanutta.
ELI MIELUMMIN PELEHTII NIIN PITKÄÄN KUN OMIN AVUIN KYKENEE!!!!
..upss http://www.youtube.com/watch?v=eTq8GJwaZ5s
PASKAJAAKKO ennenkin pistänyt huippua musiikkia. ♫ Tili tuli tili meni ♪ HUIPPU
http://www.youtube.com/watch?v=qHyGvi8Rxbs&list=FLDs3HZR2bKDx2y9pa8sBpVw&index=2&feature=plpp_video
Oletko koskaan edes yrittänyt hakea apua itsellesi?
Sukulaiset ja pomot on oikein tyytyväisiä kun aikoinaan menin katkolle, ja elelen nykyisin raittiina päivän kerrallaan. Kun turpavärkkini alkaa lisääntyvissä määrin naljaillemaan ja irvimään, niin vaimo patistelee kerholle:)
Otas vajaapäinen juopporetku taas viinaa, tai käy pilleripurkilla, niin rauhotut vähäksi aikaa.
Ja käy lääkärillä tutkituttamassa viinalla lahonnut pääsi, vaikka diagnoosi onkin selvä:
http://piv.pivpiv.dk/