Olipa tahmeet tagojen etumus, oikein oli Tyngän kyläläisten mällit kuivunut etumukseen. Eihän reissukaan tällä kertaa kestänyt kuin neljäpäivää. Kyllähän varmaan Tapion-Tuvassa on haissut silli, ja lokit lennellet suu vaahossa mökin ympärillä, että pääsee osingolle..Minä en ainakaan noita alkkareita pese, peskööt ne perkeleet jotka ne on sotkeneet..Näin se vaan menee meidän taloudessa ! Jossain kutenkin pitää säästää, kun nuo muonatkin ovat niin kalliita tavarataloissa. Saati sitten sähkölaskut, koska pesukonehan vie paljon energiaa pyöriessään. Käveleekin nyt tuossa kuin vastasyntynyt vasikka, ja valehtelee minulle, että on selkä kipeänä, Vaikka olen Pännäisistä (Bennäs) kotoisin, niin en usko kaiken maailman hörhöjen juttuja..
Aha..Rouvakin eksyi kotiin Kalajoen juhannuksesta
21
1849
Vastaukset
- rekiriepu
Hoida Akkas kuntoon ja laita linja-autossa takaisin Kalajoelle tienaamaan.
- Akaton poitsu
Ole kiitollinen siitä, että olet saanut muutaman vapaaillan. Kyllä se sun muija siitä pikkuhiljaa tointuu. Tottakait se jonkinmoinen häpeä on kun maalaiset polkee kaupungin pimua kuin tulpatontonta mopoa...Koitahan jaksaa
- 2.2 eilen
Siinä kyllä kävi, niin meidän teltas yöllä yksi emäntä..Varmaan sun emäntä, muutaman kerran olen hänet nähnyt tavarataloissa kokkolassa. Sillä oli sellainen T-Paita päällä missä selässä luki, Tyngän Mylly. Ehkä oli saanut sen vaan lainaksi edellisestä teltasta ?
- riemurasia 1
Ne on net varmhan erään tyngän pojat luulhet peltohirveksi ja amuneet löllönsä päin tangoja ....
- Luulisin
Juttelet kaiket" entisestä" muijastasi.
- Bennä s
Kirjoituksesta kuvastuu katkeroitunut,alkoholisoitunut,sairaaloisen mustasukkainen suomalainen mies!Kärsi,kärsi ja juo lisää,kyllä se siitä.
- Poromies 4
Hei! Aisankannatus kunniaan!
Mikäpä olis kiihottavampaa, kun saada vaimo kotiin helläks pantuna, katuvaisena ja vieraalta tuoksuvana?
Siitähän se sexielämä vasta alkaakin.
Hyviä seksiviikkoja vain aloittajalle ja vaimolle, kun seuraavan kerra tulee tarvetta, löytyy SITÄ lähempääki ku Tyngältä.
- tseenare
morjens !!!!
- demari63
Pistäpä se rouvasi äkkiä Kalajoelle päästämään Bemarijengiltä paineita,niin ei satu paluumatkoilla vaaratilanteita.Rouvasi ei siellä kulu ja likaantuukin päältä päin Bemarimiehillähän on tunnetusti pienet pilit ja päästelevät karvoitukselle.Voipi olla,että joulun lähellä saisitte Karpolta poronpaistin liikenneturvallisuusteosta
- jubilee123
Kuuleppas demari63, olen mies mut haittaakos!
- M 5
Sielä bemarimiehet antaa kyytiä ja kouluttaa jonkun tulevia vaimoja.
- paskajaakko
Vai antaa bemarimiehet kyytiä, niillä bemari nysillä ei paljoa kyytiä anneta, hyvä jos löytävät pipulinsa kuselle mennnessä.
Tais käydä taas niin legendaarisesti että ukko pani akan tienaamaan koska ukon norsunvittunen naama ei paljoa akkoja kiihota.
Nysämulkkuinen bemarikuski suuttu niin että ajoi suoraan kälviälle ja avas netin, tiuskien kirjoitti nysämuna kirjoituksen.
Akka voi aksusti, pillu punasena ja turvonneena nauttien huokailee vieläkin pikkupoikien perään.
- bemu2012
pakko saada bemari!
- sorsa.ö
huoh!
- antin penaali
onko kellään myydä pemaria.
- antin penaali
no?
- kaljakuski
ei bemari kuskit jouda akkoja rassaa , niillä riittäää töitä bemareissa, pitää aina jotakin korjata.
- jepjepj
kyllä joutaa
- duunari12
ja paljon
- bemarimies6778
bemari on huono auto sen huonompaa ei ole
- mahtavaakattoa
bemarimiesten munat näkyy housujen läpi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672