Tämän palstan Trollien taso on kyllä mennyt heikoksi.
On 87k, joka koettaa olla olevinaan kovinkin näppärä, mutta ei osaa mitään muuta kuin jauhaa samoja perättömiä väitteitä vailla mitään vahvistuksia väitteilleen. En osaa sanoa onko hän oikeasti noin hölmö vai esittääkö, mutta noin yksinkertaisen hahmon kanssa ei ole edes mitään haastetta väitellä.
On Auto-Antero, joka on yhtä väljähtynyt ja loppuunkaluttu komediahahmo kuin Poliisiopisto- elokuvan jatko-osat. Toistaa samaa paskaa vuodesta toiseen vailla mitään kehitystä. Antero voisi olla viihdyttäväkin, jos keksisi välillä jotakin uutta, mutta taitaa olla Anterosta vain aika ajanut ohi. Osaisi edes luovuttaa, kun ei enää menesty.
Rotta lienee tämän hetken paras Trolli, mutta valitettavasti lienee siirtynyt trollailemaan muille palstoille.
Välillä näkyy jos jotakin uutta yrittäjää, mutta kun parhaimmillaankin taso on jotakin 5- vuotiaan "hähää, sun pylly haisee kakalle" tasoa, niin eipä tuosta oiken jää mitään jälkipolville kerrtottavaa. Nyt tämä joku "Kiimakolli/kloppi" sankari on alkanut päivystää, liekö kukaan edes sen kummemmin vilkaisee noita hänen joutavia avauksiaan...
On mennyt aika heikoksi...
4
70
Vastaukset
- Trolli-analyytikko
87k on sikäli onnistunut, että aina välillä joku muu kuin alkuperäinen kirjoittaa sillä nimimerkillä kaikkea älytöntä homo- ja känniläppää. Tuo nimimerkin lainailija on tehnyt sitä samaa aiemminkin muille nimimerkeille. Ei se paljoa vaadi, että sen pään sisälle pääsee.
Auto-Antero on harmiton höyrypää, jolla on liikaa aikaa. Miksi sitä aikaa on liikaa, no, se on aika selvä asia.
Rotta on näistä kaikkein vaarallisin, koska osaa kirjoittaa vailla järkeä olevat juttunsa melkein asialliseen sävyyn. Ihmishenkeä halveksuva ja voimakkaan itsekeskeinen maailmankuva voi näyttäytyä joillekin siis ihan järkevänä asiana. Rotta olisi varmasti lopettanut jo kauan sitten, muttei pakkomielteeltään pysty. Kuuluu niihin harvoihin ihmisiin, joiden surullinen kohtalo on päivystää, onko internetissä taas joku väärässä. Ei voi olla helppoa elämää.
Sitten on tämä kiimakloppi-mikälie, joka aiemmin kirjoitti nimimerkillä autoileva nainen. Halua trollaukseen on paljon enemmän kuin kykyä, josta johtuen hyökkäykset palstalle kestää korkeintaan muutaman kuukauden.
Sitten on ollut kaikenlaista nimimerkkiä perse, 330d hajis, kurvinopeus, sinivilkku... Haulla löytää!- 7+18
Kannattaa muistaa että sek 87k että Autoantero ovat rotan nikkejä, on sen verran samaa tekstiä.
- 87k=palstan nero!
Minä kyllä väitän että nimimerkki 87k ei ole mikään trolli jos trollilla tarkoitetaan tyyppiä joka tarkoituksella ärsyttää ja kirjoittaa asioista jotka tietää vääriksi ja omienkin milelipiteidensä vastaiseksi. 87k on kyllä mielestäni osoittautunut niin tyhmäksi ettei voi olla trolli jo senkään takia. Jos 87k:n tasoisia kirjoituksia joku tarkoituksella tänne kirjoittaa niin jossain vaiheessa trollaus tulisi ilmi. Olen siis sitä mieltä että 87k ei siis ole trolli vaan selkeästi niin tyhmä kaveri että oikein pahaa tekee!
- mitäsmitäsmitäs
Joo antsan jutut on kyllä alkanu kyllästyttää. Samaa settiä jatkunu ties kuinka monta vuotta. Alkuun se oli ihan hauska, mutta ei sitä enää kyllä jaksa.
Ja rotta on ollu töissä Tiedolla. Siis siinä firmassa joka on ryssiny about kaikki julkisen sektorin it-hommelit. Ja maksanu meille muille ties miten paljon veroeuroina (ja markkoina aikoinaan).
Sitte toi 87-sälli. Se vaikuttaa ensimmäisellä lukaisulla puhuvan ihan asiaa, mutta ku tarkemmin lukee, niin täysin päätöntä skeidaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7203010Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622702Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o562476Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä312427Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581978Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181509Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121502- 731434
- 491419
- 571379