Hei Kuvankatsoja! Hieman outo kysymys. Tunnen suurta katkeruutta erästä ihmistä (mies) kohtaan, joka sotki elämäni moneksi vuodeksi. Nykyinen tilanteeni on seurasta tuosta tyypistä. Koheneeko tilanteeni ihmissuhteiden osalta ja muutenkin? Tahtoisin päästä tästä tunnetilasta eroon, nyt raskasta. Tuo mies ei ole enää elämässäni. Kiitos paljon vastauksestasi! Hyvää kesää!
Kuvankatsojalle!
rankkari12
271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sinulla on jäänut menneisyys työntämään eikä tulevaaisuus vetämään. Niin meille monelle käy. Tämä mies on saanut karman mukaisen kohtalon. Hän kokee samaa tyhjyyttä välillä kuin mitä sinulle tuotti. Kun katson lähitulevaa, näen sinulla vilkasta seuraelämää!? Et suinkaan ole niin mahdoton tapaus kuin välillä uskot. Sinulla on paljon ihmisiä jotka luottavat sinuun, suuri määrä tuttavia. Et kai lopulta ole menettänyt kuin mielenrauhaa (ja ehkä muutamia mahdollisuuksia) näiden vuosien aikana. Mikäli muistat tätä miestä hyvässä tai pahassa, tulet antaneeksi aikaa hänelle tahtomattasi. Keskity uuteen ystäväpiiriisi, se näyttää oikein sopuisalta ja hilpeältä ihmisjoukolta. Rakkautta oletkin jo kohdannut, nyt tosin näyttää siltä että jokin suvantovaihe on menneillä.
Kiitos Kuvankatsoja! Lohduttavasti näet. Tiedän, että kaikki ajatukset, mitkä laitan siihen mieheen, ovat pois tästä ja tulevasta. Yritän unohtaa. Onneksi minulla on todellisia ystäviä. Jospa uusi rakkauskin saapuu, ehkä piankin. Oikein hyvää kesää sinulle!