Ja nyt on Kypros pelastusvuorossa

Katotaan kuinka pitkälle meidän rahat riittää.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Just joo nyt talousnerot Katainen ja Urpilainen rahoittamaan
Kyprosta. Kypros,joka on vuosikymmeniä ollut venäläisen
pimeänrahan ,keinottelijoiden,verokiertäjien ja mafioosojen
rahanpesukoneena ja turvasatamana,nyt kilvan suomalainenkin
veromaksaja kyproksen pankkeja pelastamaan,,voi taivas tätä menoa. Päivä-päivältä enmmän meno e-unionissa muistutaa
itäisen ex neuvostounionin kuolinkamppailua -80 luvulla.
Siitä nämä illasta toiseen "loistavat ns asiantuntijat"
ja
ministeri lässyköistä ja pirpanoista nyt puhumattakaan eivät
tiedä mitään.

Äänestä

Enää naurata niiden tupeksinta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannamme vastuun kirjoitti:

Katotaan kuinka pitkälle meidän rahat riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu