Vi bilägare testasi Nubira 1.8 CDX:n ja totesi tylysti, ettei Nubira ole hintansa arvoinen. Että näin.
Nubira - ei hintansa arvoinen
8
3107
Vastaukset
- Nubira
Kumma kun suomalaisissa autolehdissä Nubira on sitten pärjännyt hyvin. Että näin.
- Samu
Ostakaa Skoda niin saatte rahoille vastinetta.
- Nubira
Samu kirjoitti:
Ostakaa Skoda niin saatte rahoille vastinetta.
Ei voi ostaa skodaa kun ei ole sellaista itävaimoakaan.
- Epäilijä
Tuo "tylysti toteaminen" vaikutti heti epäilyttävältä kun kyseessä on ruotsalaislehti. Tarkastin Vi bilägare:n sivuilta Nubiran testit joita löysin tasan yhden. Arviot noudattelivat aika tarkasti samaa linjaa suomalaisten autolehtien arvostelujen kanssa.
Tarkistapa tuo tietolähteesi vielä kerran.
Että näin. - Hintalaatumies
Enpä tiedä sitten miten Nubiran hinta Ruotsin markkinoilla asettuu kun on niitä omiakin merkkejä, mutta ainakin meillä Suomessa se on hintalaatusuhteeltaan kiistämättä parhaasta päästä.
- Pyhä yksinkertaisuus
Vertailuryhmähän on aivan eri Suomessa ja Ruotsissa. Lisäksi eri maissa on eri arvot autoilussa. Kuluttatajtuktimuksissa käy ilmi jokaisen maan kohdalta mitkä ominaisuudet autossa on tärkeitä ostajalle. Lisäksi yleinen hintataso vaikuttaa "hinta-arvoon". Kotimaisen Saab 9-5 Aeron kun saa Ruotsissa n. 35 000 euron hintaan, kun Nubira maksaan n. 17 000 euroa vähemmän. Onhan se suomalaisellekin helpompaa ostaa Nokian kännykkä kuin vastaavanlaisen LG:n kännykän. Eikö se nyt oo jo nähty, että ruotsalaiset ovat maailman parhaita ja tietävät miten autoja rakennetaan :)
- Nubilisti
Kohta puoli vuotta on tullut veivattua Nubira 1.8 CDX:ää. Hankinta perustui hinta/laatusuhteen vertailuille ja kunnon koeajoihin.
En ole 30 ajovuoden aikana yhtäkään täydellistä autoa ajanut, eikä sellainen ole Nubirakaan. Mutta rahalla sai yllättävän paljon.
Mainittu ruotsalaistesti mainitsi muuten, ettei yksikään muista vertailuautoista ollut yhtä mukava ajettava jääradalla. Suomen talven kannalta ihan hyvä (kunhan kuski osaa hommansa)...että näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910