URJALAN K-MARKET

Kesaisinkauppassa

Jos on pakko kayda ko. kaupassa, niin olkaa tarkkoja kassalla. Huijaus/ns. erehdyssuhde on 80 %. Samoin kannattaa tsekata kassakuitista erikoistarjousten hinnat, jotka ovatkin todellisuudessa HUUHAATA.
Kun huomautat asiasta, saat yrmeita katseita ja inttamista, etta kauppias on aina oikeassa.

3

270

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maukas hiivaleipä

      Miksi Pirjon pakarin hiivareikäleipä maksaa K-kaupassa 60centtiä enemmän,kuin S-marketissa sama leipä ?. Tämäkö selittää sen ,että yrittäjällä pitää olla katteet kohillaan.

    • epätoivoinen

      Petoshan se on kun reikäleivässä ei ole keskellä syötävää,vaan reikä.

    • näin on

      No kyllä ihmettelen, miksi joku tolvana ylipäätään käy siinä puljussa? Nopeemmin saatais se ruma peltihökkerö pois keskustaa pilaamasta kun ihmiset jo tajuais vaihtaa kauppoja, kyseisen kaupan toiminnan vuoksi vaan on Urjalassa kaupat vähentyneet huomattavasti. S-marketin tulon kohdalla oli kova vastustus, ei saatu kilpailevaa kauppaa "nousevan auringon mäkeen", nyt ei mitään vastustusta kun paikalle ollaan rakentamassa kerrostaloa.

      Itse kierrän kyseisen kaupan kaukaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe