Olen tulossa siihen tulokseen, että olen seksiriippuvainen. Töissä pakko olla jatkuvasti livechatti ja herkku.net auki. Sinne laittelen kaluni kuvia ja flirttailen naisten ja miesten kanssa. Kun ruokkis koittaa, niin on usein kaivettava kalu esiin ja vedeltävä, mielellään jonkun avustamana chatissa.
On alkanut häiritsemään töiden tekoa. Kotonakin, kun tilaisuus on, niin samat kuviot.... Vaimon kanssa seksi kulkee, mutta duunaillaan kenties pari kertaa kuussa. Sitten tulee käytyä thai-hieronnassa kerran tai pari kuussa, mutta siellä en ole ottanut kertaakaan intiimihoitoja. Kiihotun kyllä, kun hierotaan siitä nivusten tuntumasta ja olisin varma saalis, jos hieroja tarttuisi vehkeisiini.
Jotenkin olen pettynyt itseeni ja itsekurittomuuteeni... haluaisin olla parempi ihminen ja olla edes hetken miettimättä seksiä. Seksi on mielessä koko ajan, yölläkin kun herään... V****aa, että on pitänyt alkaa kiihottumaan myös miesten osoittamasta huomiosta. Haluaisin pystyä osoittamaan ja ottamaan vastaan hellyyttä ilman, että haluan sen johtavan seksiin!
Millä tästä riippuvuudesta pääsee eroon?
Seksiriippuvainen?
11
1312
Vastaukset
- Seksiaddiktio.
Suomen nimettömät seksiaddiktit sivustolla saattaa löytyä apua, tukea, neuvoja, ohjeita seksiriippuvuuteen.
Selaa sivustoja.
http://saasuomi.ning.com/page/mitae-on-seksiriippuvuus
--------- - tyhjästä ei nyhjästä
Siis ymmärränkö oikein
" Vaimon kanssa seksi kulkee, mutta duunaillaan kenties pari kertaa kuussa."
Siis eikös keskiverto suomalainen ole kaksi kertaa kaksi viikossa?
Vai onko ne puheita?
Ei ihme, olet kunnolla puutteessa, koetko tarpeesi salaiseksi häpeälliseksi, siksi ettei tyydytys tule pari suhteessa?
Mikä suhdetta hiertää, eikö vaimo nauti seksistä, pidä huoli että nautti. Yhteiselämän sujuvuuteen vaikuttaa myös kodin töiden ja vastuun jakaminen..- Että tiedoksesi vain
Itseasiassa viimeisen tiedon mukaan perus suomipariskunta yhtyy kerran kahdessa viikossa keskimäärin.
"Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten" !
- piimuskaa
tuttu tilanne..
Mun mies oli kanssa seksihullu, jos ei saanu pil lua, nii se suuttu.. Nyt kun olen sanonu sille että luulekko että mua kiinnostaa tää lause "mennääks panee?" nii se otti herneen peppuun ja sama rumpa..
Ollaan nyt oltu melkeen 2v yhessä ja 7kk poika vauva, nii se tajus sen itsekki että siinä ei ollu mitään järkeä..
Se varmaan luuli että menettää mut jos se jatkaa tota samaa kuviota.
Mutta nyt me harrastetaan 1-3 kertaa viikossa, ja jos sen tekee mieli, se kysyy seksikkäästi, "haluuks tulla auttaa mua pikkasen?" niin autan mielelläni sen runkkaamisessa :)- Noniiinnn
Akkuhuuman nussintaa teillä. Miksi niin kiire tehdä lapsi?
- Muuten normaalia mut
Mielestäni avaaja ei ole seksiriippuvainen vaan harrastaa oikeaa seksiä vaimonsa kanssa aivan liian harvoin. Olisikohan sinun kannattanut ryhtyä lainkaan parisuhteeseen, kun pidät vaimoasi puutteessa ja hääräät muualla?
- terve menoa
Ajattelen, että olet seonnut tai sekoamassa. Seuraavaksi varmaan kiihotut lapsista tai eläimistä ?
Normia on, että himoitsee vastakkaista sukupuolta.
Määrä vaihtelee eri elämän vaiheittain.
Epänormia on, että sama sukupuoli kiihottaa.
Sairasta.- Voee
Täällähän varsinainen asiantuntija🤨
- perheenpää-
itsellä ei töissä tarvii chatti tms eikä muutenkaa mutta kun ei sa vaimolta tarpeeksi. toinen voi antaa merkkiä että ois tiedossa sitä mutta sit kääntää kelkkansa tämä pistää vtuttaan. ja se että itse haluaa vaikka kiven läpi eli pakko saada ja eikai toi sit oikeenkaan ole toista kohtaan. mistä apua?
- Onnettomat runkkarit!!
Nettirunkkupervoja olette! Akka ei anna, kun ette osaa hommia!
Vetäkää siis kouraan, mutta jättäkää lapset, eläimet ja muiden vaimojen kusenpolttamat pikkarit nyysimättä ja rauhaan!
- pomon tutkain
No niin, täältäpä kirjoittelee työnantaja, alappas kokoamaan kamasi siihen pahvilaatikkoon, tai riittäähän se kortongin kokoinen muovipussikin , muistahan myös desinfioida työpisteesi lähtiessäsi. Niin ja mitään irtisanomisaikoja ei noudateta.
Siinä vaan karenssilla tumputat niin että känsät tulee kämmeneen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli612528Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️131572Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.211563- 1021377
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1221222- 831129
Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la12998Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen23983Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?22970Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest58917