Voisko joku tulla ottaa

Herkkuputki.

Tän lakupussin pois multa.Oon koht vetänny näitä yökkäys pisteeseen asti.Mulla putki jäänny päälle.Eikö apua saa mistään.

6

83

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuttu juttu:)

      :D Tiedän tunteen! Ja huomen aamun vessareissu on ainakin tarpeellinen:)) Ja mitkä 'tuoksut' siitä syntyykään:))
      Vaikka.. on se lakritsi niin hyvää!

    • hyviä on

      mut en mä voi, mullakin tulee niihin himo ja paineet nousee....

    • Ap.

      Mutku mä haluun oikeesti näist läskeistä erøon,mut aina tää kaatuu tähän makean nälkään ja putki jää päälle.Eikö ne voi jotaki laastaria

    • tuttu juttu:)

      Makean nälkä.
      Ensin vähennät - Sitten lopetat. Ei makeita juomia, ei pullaa, ei karkkia, ei.. mitä niitä nyt onkaan. Sitten makean himoon vain sokeri teehen tai vielä parempi olisi hunaja. Sitten on vain oltava tiukkana. Makeaa ei kaupasta osta. Ja kauppaan vasta kun on syönyt jotakin alle. Sillä makean himo on suurimmillaan silloin kun on verensokeri matalalla ja on siis nälkä. Makealta maistuu jopa vain puhtaat hedelmät. Niitä jatkossa.. auttaa:)
      No, kun samojen ongelmien kanssa painin. Tosin, painoa ei tällä erää liikaa ole. Mutta ne makeanhimon oireet ja kiinnijääminen.. ja huonotuulisuus kun pyrkii irrottaa itseään sokerista. Liian tuttua.

    • saimitytty

      rupee karppaamaan, kylä lähtee makianhimo..ja läskit

    • Saarnaajasetä

      Tee asennemuutos. Aloita se katsomalla suurinta pudottajaa. Herkut on hyviä, mutta joudut vielä kuluttamaan kaiken pois, jos haluat laihtua. Lopeta se mässytys! Kukaan ei tule ottamaan sulta nameja pois, jos oot jo aikuinen ihminen. Täysi-ikäinen saa syödä, juoda ja tupakoida itsensä hengiltä jos tahtoo. Tahdotko sinä?!
      Makeanhimoon ei kuole, vaikka se hetken potuttaa ja syvästi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe