Tän lakupussin pois multa.Oon koht vetänny näitä yökkäys pisteeseen asti.Mulla putki jäänny päälle.Eikö apua saa mistään.
Voisko joku tulla ottaa
Herkkuputki.
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
:D Tiedän tunteen! Ja huomen aamun vessareissu on ainakin tarpeellinen:)) Ja mitkä 'tuoksut' siitä syntyykään:))
Vaikka.. on se lakritsi niin hyvää!
mut en mä voi, mullakin tulee niihin himo ja paineet nousee....
Mutku mä haluun oikeesti näist läskeistä erøon,mut aina tää kaatuu tähän makean nälkään ja putki jää päälle.Eikö ne voi jotaki laastaria
Makean nälkä.
Ensin vähennät - Sitten lopetat. Ei makeita juomia, ei pullaa, ei karkkia, ei.. mitä niitä nyt onkaan. Sitten makean himoon vain sokeri teehen tai vielä parempi olisi hunaja. Sitten on vain oltava tiukkana. Makeaa ei kaupasta osta. Ja kauppaan vasta kun on syönyt jotakin alle. Sillä makean himo on suurimmillaan silloin kun on verensokeri matalalla ja on siis nälkä. Makealta maistuu jopa vain puhtaat hedelmät. Niitä jatkossa.. auttaa:)
No, kun samojen ongelmien kanssa painin. Tosin, painoa ei tällä erää liikaa ole. Mutta ne makeanhimon oireet ja kiinnijääminen.. ja huonotuulisuus kun pyrkii irrottaa itseään sokerista. Liian tuttua.
rupee karppaamaan, kylä lähtee makianhimo..ja läskit
Tee asennemuutos. Aloita se katsomalla suurinta pudottajaa. Herkut on hyviä, mutta joudut vielä kuluttamaan kaiken pois, jos haluat laihtua. Lopeta se mässytys! Kukaan ei tule ottamaan sulta nameja pois, jos oot jo aikuinen ihminen. Täysi-ikäinen saa syödä, juoda ja tupakoida itsensä hengiltä jos tahtoo. Tahdotko sinä?!
Makeanhimoon ei kuole, vaikka se hetken potuttaa ja syvästi.