; )) Teinit alkaa hikeentymään...? Nooh,onneksi tätä anttituiskua kestää korkeintaan se pari vuotta (ehdoton maksimi!).Sitten sen levyä saa eurolla markettien ale-laareista.Divarit ei maksa siitä pennin-jeniäkään ei vaikka veisit nytkin...Kyllä tyhmempikin sen nyt tajuaa ;) Tällaset on nähty niin monta kertaa,nykyaikana näitä tulee ja menee niin että ei tahdo mukana pysyä.Näin muuten jo yhdellä huoltsikalla kun antin levyjä oli laitettu hyllyn alle tueksi että se pysy suorassa...Niin, ja hei!Missäs muuten on se Gimmel!?!?
LUE TÄMÄ!!
Skandaali!
231616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Antti Tuisku pärjää hyvin turhin julkkis äänestyksessä...Turhista turhin jätkä.
antti tuisku on ihana!
valittu mm. kesän idoliksi,, sexyimmäksi jäbäksi ja monta muuta arvostusta..Antti rules!!!
Eipä paremmin voisi sanoa. Vuoden päästä on jo uudet "idolit" ja entinen voi sit mennä vaikka levyseppä hitsaaja kurssille, eikä kukaan huomaa mitään.
Semmosta se on.
Aivan totta kyllä puhut :P
Ja ehkäpä gimmeliä nyt vielä jotenkin muistetaan mutta mennääs vuosia taaksepäin XL5 aikaan :D Eipä taida moni edes muistaa yhtään biisiä niiltä vaikka suosittuja olivat aikanaan.
Mutta kyllä tässä vähän itkettää ajatus että 20 vuoden päästä tulee kauppoihin levy "The best finhits of 00's" . Siellä sitte onki parhaana hittinä Antti Tuisku , hei relaa vähä tms :D
Toista se oli kasariaikoina :)
Noh.. valitettavasti
-se, että Antti on karismaattinen ja valovoimainen esiintyjä sekä superlahjakas laulaja, ei välttämättä riitä
-teinit tykästyvät nopeasti idolista toiseen, toivon mukaan Anttimaniaa kestää niin kauan että Antti ehtii niittää arvostusta myös heiltä, jotka ennakkoluuloisesti väheksyvät Idolsin kaltaisia kilpailuita ponnahduslautoinaan käyttäneitä artisteja.
Mutta toisaalta..
-Antti on kerrassaan niin valloittava ja hurmaava, että jos kerran joskus on päättänyt, että Antti on yksinkertaisesti nro 1 eikä siitä pääse yli eikä ympäri, miksi sitten perua kaiken ja todeta, että eihän se Antti niin hyvä olekaan?!
...anttituiskusta on karisma todella kaukana.Ja muka vielä superlahjakas laulaja...Hohhohhoh!Sinä et taida tietää mitä on karisma...En ole vielä koskaan nähnyt yhtään pikku-tyttöjen kertakäyttö-suosikkia jolla olis karismaa edes hiekanjyvän vertaa.Karisma joko on tai ei ole,tai sitten se hankitaan/ansaitaan pitkän iän/uran myötä.Sitä ei hankita missään levy-yhtiön tai stailaajien palavereissa,ehei...anttituisku on vaan yksi lypsy levy-yhtiöitten kassaan ja siitä on karisma todella,todella,kaukana.Yritähän vaan hyväksyä se.
Niin, skandaali oot aika oikeilla jäljillä. Rahahan tähän kieltämättä nousee aika päälimmäiseksi. Ja teinityttöjen avulla sitä saadaan kun luodaan tuollainen "idoli". Jostain kuulin, että eikös anttia pidetä siellä Rovaniemellä suunnilleen paikallisena vitsinä tai jotain..
pitäsköhän alkaa ittekki idoliksi. leikkaan letin lyhyeksi ja vetasen oikein muodikkaan kampauksen. sen jälkeen pistän ainaki kolme numeroo liian pienen paidan päälle että nännitki näkyy, ja sitten alan laulaa että "hei minne sä meet, älä mee, tuu takas, tai älä tuukkaan eeeeeeiii kiiinnooossstaaaaaaaa, yritän muuttuuuuu.
ahhaah , suosittelen :) :D:D:D:D:
Ettekös te seuranneet Idols-kilpailua alusta asti? Anttihan oli suurin piirtein ainoa, joka oli alusta asti saman näköinen kuin nytkin. Verratkaapas vaikka Jani Wickholmia Ja Hanna Pakarista, valitettavasti heillä ei ole itsellään oikein minkään sortin tyylitajua. Antti sen sijaan oli luonut oman lookinsa jo itse! :-)
Mielestäni Antilla nimen omaan on tätä karsimaa, miettikää nyt, hänhän on vasta 2o-kymppinen ja saa minunikäisetkin naiset (30v.) vielä polvilleen. Se on jo jotain se!!! :-)
Lisäksi hänellä on hurja halu mennä eteenpäin ja uskompa, että se on Antti itse joka päättää sitten milloin ura loppuu, jos siis pättää!
p.s olen nämä asiat nähnyt/tiennyt ennenkin..
Tsemppiä vaan Antille, taitaa suomen "pojat" vaan kadehtia....:-)
...-"taitaa suomen "pojat" vaan kadehtia", tulihan se sieltä kun vaan jaksoi odottaa.Ihan niin huonosti,arvon rouva ei vielä mene.Niin ja mitä ton tyypin "uraan" tulee se on paketissa parissa vuodessa.Itse en edes viitsisi puhua mistään urasta tän jampan kohdalla.Noussut hetken muovitähdeksi jonkun huu-haa ohjelman vanavedessä.Ja mistä ihmeestä olet sellaista saanut päähäsi että se on muka itse luonut tyylinsä,uskomatonta sinisilmäisyyttä kolmekymppiseltä ihmiseltä.Musta se näyttää tismalleen samankaltaiselta trendi-pelleltä kuin kaikki saman osaston tyypit, poika-bändit ym. roska.Käy ihmeessä ostamassa vaikkapa Johnny Cashin viimeiseksi jäänyt levy,ja kuuntele miltä se karisma kuulostaa.
MOI!!!!
Olet oikessa he nain ovat kateellisia!!!! HYI HYI niitä jotka haukkuvat Anttia ottakaa opiksi ja kasvakaa aikuisiksi!!!!!!!!!!!
Tarkoitin vain sitä, että Antti oli jo tuon näköinen pystytukka tullessa Idols-Kisaan mukaan.Hän ei ole joutunut esim. laihduttamaan itseään tai kasvattamaan hiuksiaan tai blondaamaan niitä tai vaihtamaan shortesja jalkaan tms..ymmärsitkö mitä ajan takaa? Hyvä!
Tästä oli siis kyse!! Tuosta "kateelliset suomen pojat"-jutusta, kerro minulle, mitä noista sinunkin lausahduksista voi muuta päätellä? Ei aivan heti tule mieliin, että siellä on maailmanmies... :-)
Voinhan tosiaankin olla aivan väärässä!! Olenko?
Eihän sitä nyt tarvinnut muuta kuin katsoa millaista karjaa niissä "kilpailuissa" pyöri ymmärtääksen sen että todellisia tähtiä tulee jostain aivan muualta.Sinne oli ilmeisesti värväytynyt kaikki suomen super-narsistiset,6-tuntia päivässä peilistä itseään ihailevat toopet joista olis niin mukavaa olla "stara",hinnalla millä hyvänsä.Olis niin kiva ku pääsis paska-lehtien sivuille "lemmenlomalle",jne.Siitähän siinä oli kysymys.Siinä sivussa bisnesmiehet saa omansa kun ne kuppaa aikansa.Ja ne tietää ihan varmasti sen että,sitä ei kovin kauaa kestä,joten ne tekee sen mahdollisimman tehokkaasti.Sitten tulee taas seuraava...ja seuraava jne. Niin ja siitä kateudesta...Mitään niin kauheaa en edes kykene ajattelmaan että olisin tuon kaltaiselle ihmiselle kateellinen...Huh-huh!...joten se siitä.Se että ottaa kantaa tämän kaltaisiin juttuihin,johtuu vaan ja ainoastaan vitutukseseta tätä nykyajan tosi-tv/tv-tähti ym.-genreä kohtaan.Jonkun on kai sanottava miten ne asiat todella menee kun kukaan ei sitä muuten tunnu tajuavan.Toisaalta onhan noilla pikku-tytöillä aina joku "-Se on niin söpö..."-tyyppi.Se niille suotakoon.
Jos haluaa saada asiansa kuuluviin, kannattaisi miettiä miten paljon "sanoo" asiaa ja miten paljon viestissä on kaikkea muuta!
Anyway...katsoitko Norjan Idols-kisat tai tiedätkö sen voittajan? Nimeä en valitettavasti muista, taisi olla Nils ja jotakin?..kuitenkin hänen äänensähän oli aivan mahtava!! Hän tulkkasi U2 eli Bonoa ja hyvä, etten sanoisi, että paremmin meni? Kai sinusta sentäs Bono osaa laulaa? Vaikkakin on siis ihan hyvännäköinen-kin..
Miksi niin voimallisesti olet ottanut asenteen, etä todellisia "tähtiä" ei voisi löytyä tuolla tavalla? Miten muuten luulet joidenkin trukkikuskien tai kassanaputtelijoiden tuolta pohjoisesta saavan itsensä kuuluviin? Suomen kokoisessa maassa? Toisaalta täällä ei tarvitse tehdä erityisen kummempia, saadakseen palstatilaa, mutta levyn myymiseen tarvitaan varmasti muutakin kuin kaunis mies tai nainen? Olettaisin ainakin..
No, tämä tällä erää...
:-)
"Hän tulkkasi sitä ja hän tulkkasi tätä",Se onkin just tätä karaoke-kamaa,ja esim. Bono on varmasti ansainnut asemansa,itse.Se että joku tulkitsee Bonon tekemää/esittämää biisiä hyvin ja on teknisesti hyvä laulaja ei todellakaan tee siitä tulkitsijasta yhtään mitään,ja eikä todellakaan mitään tähteä...Kas kun minä arvostan sellaisia tyyppejä kuin vaikkapa Toni Wirtanen,se pyörittellee niitä kolmea sointua ja tekee sanat ja kuulostaakin aikaajoin todella hyvältä.Niitä ei huolinut levy-thtiöt,mutta nepä kustansikin sitten ne itse.Ja sitä kun katsoo lavalla niin pitäs kyllä huomata että sille on myös päässyt karismaakin kertymään.En ymmärä miten et voi huomata sitä LASKELMOINTIA mikä pyörii tällasten vitun idols-skabojen ympärillä.Sinne kassannaputtelijan suuhun tungetaan sanat lyödään sopivasti trendikkäät kamat ylle ja sitten joku ammatikseen säveltävä tekee mittatilaustyönä hitti-kaavalla biisit.Sen "tähden" tehtäväksi jää lähinnä näyttää söpöltä ja oppia muutmama vetkutus laulun ohella.Muistappas nyt vaikka sitä Gimmel-touhua.Niillehän opetettiin vastauksetkin mitä pitää haastatteluissa sanoo...Miten helvetissä tällasesta vois sanoo että ne on muka tähtiä...Ei mitenkään.
skandaali ootko muuten gimmel-fani???
vammaset on gimmel-fanei
eli oot sä sit niinku vammanen???
antti on ihan mielettömän...SÖPÖ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nii et ny eletään tätä hetkee ja Antti on nyt pinnalla eikä pohjalla ja jokku pysyy ikuisina antti faneina nii et näi
Jos tykkäät Antista vielä vuoden päästä annan sulle ilmaseks suihin.
Perkele, ensin haukut Antin pystyyn ja sitten rupeet yhtäkkii kyseleen, niin missäs se gimmel oikein on!!!!???? Saatana painu vittuun huora! Sanon mä! Saahan ihmiset ajatella heistä mitä sattuu, mut tollasta ei oo oikeutta kellään sanoo, eikä Antin levyjä varmasti oo laitettu hyllyn tueksi muualla, ku ehkä sun huusissa, joten painu hevosen persesilimään!!!!
Haistakaa vittu kaikki, Antti on hyvä laulaja ja sillä siisti. Miten kukaan voi elää noi turhanpäiväistä elämää, että viitsii valittaa tällasista asioista???
...Onhan tuo surullista luettavaa.Teini-parka,olet liian järkkyttynyt totuuden kuulemisesta...Ja sellanen hyypiö joka täällä,anonyyminä, keskustelupalstan turvallisessa suojassa viitsii uhota ja pullistella, näyttää/kuulostaa todella huvittavalta.Siitä olen 100%-varma että oikeassa elämässä,tuolla kadulla,siellä missä varmasti huutoosi vastataan,et taida olla ihan yhtä innokas uhoaja...Emmä ny jaksa tuhlata aikaa teinien kanssa paskanjauhamiseen ,se on sellasta tyhjäkäyntiä,joten....Hyvää yötä.