Kaverini ulkomailta etsii majoitusta heinäkuulle Helsingistä

Ellie

Moi,

Miespuolinen kaverini Italiasta on tulossa Suomeen nyt heinäkuuksi (1.-31.7.) ja ongelmana on majoituksen löytäminen. Hostellit ovat kalliita niin pitkälle ajalle, ja monet ilmoitukset joissa vuokrattaisiin asuntoa kuukaudeksi tuntuvat hämäriltä, vanhentuneilta tai ovat älyttömän kalliita.

Olisi mukavaa joku osaisi neuvoa mistä etsiä tai jopa tietäisi jonkun joka vuokraisi (kalustetun) kämpän tai vaikka asunnostaan ylimääräisen huoneen kuukaudeksi. En tiedä kaverini budjetista, mutta varmaan 500e kuukaudesta olisi raja. Paras olisi jos majoitus löytyisi Helsingistä, ta läheltä Helsingin rajaa vaikka Espoosta. Tärkeintä olisi kuitenkin hyvät julkisen liikenteen yhteydet Stadiin.

Arvostan vastauksianne, pistän yhteystietoja jos on tarvetta.

2

144

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kämppä

      Kysy kavereiltasi. Ei kukaan uskalla tuntemattomalle vuokrata.

    • Ellie

      Hööh, paska nakki. Kaupungissa asuvat kaverini tuppaavat asumaan sen verran yksiöisästi että on turha kysyä. Jos silti on jotain nettisivuja miltä voisi etsiä niin heittäkää vaan linkkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      387
      1546
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      1010
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      78
      870
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      835
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      803
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      789
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      71
      735
    8. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      726
    9. 57
      722
    10. 59
      715
    Aihe