Terve. Sattumoisin olisi tuttu eläkepappa myymässä tarpeettomana kyseisenlaista menopeliä. Tietääkseni pienimmällä koneella ja 3 ovea. Hintaa olisi 7300 euroa. Vähän on tullut kolhuja pelteihin. Sisältä kuin uusi. Tämä tulisi mulla lähinnä maantie ajoon, yksi henkilö. Pienet kilometrit ja sen myötä autoilun huolettomuus(?)houkuttelisivat. Mulle pösö on tuntematon merkki. Olisko tosta autoksi vaikka 10:ksi vuodeksi (n12000km/vuosi)? Ostaako tämän vain saman hintaisen 150km ajetun isomman keskikokoluokan auton?
106 vm.-99, 18tkm, 7300e
kantsiiko?
2321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
306 ois paremman kokonen maantielle ja hyvän saa jo tolla hinnalla. Toi 106:sen 1.1 kone on vähä turhan pieni voi jäädä jalkoihin...eikä se autokaan iso ole.
Hyvä peli tuo 106. Kulkee ihan hyvin myös maantiellä kokoisekseen. Ja mikä parasta ylläpitokulut ovat todella alhaiset. Noin uudella ja vähänajetulla yksilöllä luulisi olevan vielä paljon luotettavia kilometrejä edessä ennen mitään remppoja.