Tietääkö kukaan, miksei tänään torstaina keskustan alueella saa lämmintä vettä? Yritin etsiä tietoa Parkanon kaupungin sivuiltakin, muttei mitään informaatiota ollut. Minusta tällaisista asioista pitäisi tiedottaa, että osaa varautua.
Vettä!
Jopas
6349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei varmaan ollut muualla ,kuin ylärissä ilmoitus.Kaukolämpöverkkoa huollettiin.
Luulisi, että tuollaisista asioista olisi ilmoitus kaupungin nettisivuilla. Siellähän on sellanen "ilmoitustaulu", jossa on ajankohtaisia asioita.
On se tietty hyvä, että Ylästakunnaskin ilmoitetaan, mutta en minä ainakaan sellaista ilmoitusta ole huomannut, vaikka tämänkin päivän lehden olen lukenut. Netistä nykyään ensimmäiseksi tietoa haetaan.
Ehkä syynä on se, että kaupunki ei lämpöisiä vesiä katkonut. Kyse oli kaukolämpöverkon huoltotöistä, kuten Leppäkosken Energian sanomalehti-ilmoituksesta kävi ilmi.
Tarttee sit vissiin tilata Yläri... Jos ei kerran muita kaupunkia koskevia asioita voi kaupungin sivuilla ilmottaa...
Jos Leppäkosken Energia katkaisee lämpimän veden jakelun, sen velvollisuus on ilmoittaa tästä suoraan niille talouksille, joita katkos koskee. Mikään ilmoitus Ylästakunnas tai Aamulehdessä ei riitä.
Soita leppäkosken energialle ja näytä närhen munat! tai yksinkertaisempaa on olla käyttämättä sellaista palvelua kuin kaukolämpö. Leppäkoskella kun on siinä monopoliasema niin epäilempä että siinä ei sitte yksittäiset ruikutukset auta, se nyt vaan on niin. Pistä maalämpö niin ei leppäkosken katkot vaikuta.