850 katiska eile äänimerkki toimi mut tänää ei eli mikähän o hajonnu??vai onkohan taas joku kontaktivika eli puhdistus esissä???
tööt tööt toimi eile ei tänää
1
313
Vastaukset
- volvo_puranen
Kuules kun painat sitä äänimerkkiä ja virrat autossa päällä ja se liitin on irroitettu siitä äänitorvesta, teillä kun on se volttimittari mittaa se jännite jos ei tule jännitettä niin vika on tarkista sulake numero 34,Tai johdoissa on katkos jos virta ei kulje.
Jos tarvitsee sen airbagin irroittaa ohjaupyörästä , liittimet ja kosketuspinnoissa on sanomista niin kannattaa viedä firmaa ettei tuel vahinkoja.
Jos jännite tulee äännimerkillee niin tarvikekaupassa saa 8e äänitorven joskin poitää laittaa ne abikot kun tarvikemallissa ei ole sellaista liitos kohtaa johon käy Volvon oma.Usein vikana on noitten äänitorvien hyytyminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1981935
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91401- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911