husqvarna rider 850/8 sammuu

husqvarna rider 850/8 sammuu kun kone lämpenee ja sit ei lähe enää käyntiin ennenkuin on taas kone jäähtynyt????
6741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vie hyvä mies leikkuri huoltoon, siellä se korjataan. Ei mene sitten hermot.

Äänestä
  • Tietysti vaihtoehtona on se, että vie hermot huoltoon. Ja mahdollisimman kauaksi leikkurista.

    Äänestä

Tuohon sammumiseen en valitettavasti osaa vastata, mutta minulla ei enää käynnisty avaimesta - pitää käynnistää ruuvarilla ... mikä lie palikka mennyt...

Äänestä
  • Vaihdevivuston/ vaijerin säätö niin että vapaalla mikrokytkin kytkeytyy päälle. Muutoin kone luulee vaihteen olevan päällä jolloin ei lähde avaimesta mutta kuten toteat lähtee käyntiin kun antaa ns. suoraan virtaa startille.

    Äänestä

Kuulostais venttiilivialta. Aja kone l'mpim'ks ja mittaa puristukset. Jos ei ilmansuodatin sit ihan tukos...

Äänestä

Rider 13 leikkuupöydän terien laakerinvaihto olisi mielessä? Onnistuuko tee se itse eli tarviiko erikoistyökaluja? Kiitos ennakkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hermot menee kirjoitti:

husqvarna rider 850/8 sammuu kun kone lämpenee ja sit ei lähe enää käyntiin ennenkuin on taas kone jäähtynyt????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu