että jos ei ota huomioon niitä esteitä, mitä meillä nyt on, niin, luulen, että meistä olisi voinut tulla aika upea pari. Luulen myös, että olisimme osanneet kohdella toisiamme kunnioittavasti ja rakkaus olisi ainakin kantanut ihan kaikkien vaikeuksien yli, toinen toisiamme kannustaen ja tukien tällä elämän polulla.
Siis sellaisella - kunnes kuolema meidät erottaa - meiningillä.
Siis sellaisella - kunnes kuolema meidät erottaa - meiningillä.
Vastaukset 22
Vanhimmat
No ei kunnioittavasti, ois siinä eräskin astia saattanut lentää. Mutta rakkaus olisi ollut kuumaa, enkä ois sua päästänyt milloinkaan. Horot ois saaneet turpaan.
Samaa olen mietiskellyt minäkin.
Miksi tulee ensin ne toiveet ja haaveet ,sen jälkeen luovuttaminen
Kerran eronneena en koskaan tekisi enää niitä samoja virheitä kun nuorena.
Tasapainoinen ja rakkaudellinen suhde nyt, jossa ei olisi ahdistavia kaavoja ja kumpikin saisi toteutaa itseään omalla haluamalla tavalla.
Kuitenkin parisuhteen tuoma turva ja äärettämän syvä rakkaus toiseen ihmiseen kantaisi.
Emme ahdistaisi toisiamme raatamiseen, vaan olisi oikeus olemiseen ja ihmettelemiseen.
Siis kahden aikuisen ihmisen tasapainoinen, ihana suhde....
No mikäli saan tähän ja otan toki nyt oikeuden kommentoida. Kyllä olen ihan täysin samaa mieltä, että mikäli olet eritoten sellainen 33-vuotias kaunotar allekirjoitan kaiken. Sinua todellakin olisin rakastanut, kunnioittanut, himoinnut, tehnyt kaikkeni sinun eteesi, viime kädessä kuollut puolestasi ja todellakin vielä kerran rakastanut sinua elämäni loppuun asti - kunnes kuolema meidät erottaa. Toki olen realisti eikä tämä minulle ole, mutta olen nyt tähän ansaan joutunut ja haluan uskotella itselleni. Aion lomailla kaksi viikkoa elokuulla ja olisin valmis kohtaamaan hänet, mutta ei taida toteutua.
Olet asialla mutta väärällä vuosikymmenellä. Olisit mutta et kuitenkaan.
esteitä? esteet on tehty raivattaviksi, kai siihen uskot?
Ketä etsit, ketä kaipaat?
Oletko etsinyt rannat ja puistotiet?
Onko sydämesi levoton, vuokseni mun?
Kumpa tänään olisin tavannut sun
Juuri näin. Löysin hänet Puistotien rannalta.
Elämäni rakkauden.
Sydämeni on levoton vuoksesi sun... eipä nähdä aikoihin vielä. Kärsittävä vaan on.
Missä sun fyyysinen olemuksesi parkkeeraa nykyisin?
Tällä hetkellä kotona pääkaupunkiseudulla :)
Aijahah ja jassoo....no en ole huomannut?!?
Suukko sulle ja seuraavan kerran suoraan suulle, nimenomaan sulle. Otan sinut vielä joskus, vaikka väkisin.... et enää ikinä minulta karkaa.
Miksi luulet että näet hänet vielä?
Tiedän että näen ja luotan. Intuitioni sen kertoo. Tiedän, että hänelläkin on tunteita minua kohtaan.
Eikö esteitä voi enään raivata? Tiedätkö, itselläni sama tunne ja ajatukset... Et se sinä voi olla kuitenkaan?
Raivattaisiko? Niitä on aikalailla....?
Minä mietin aina sitä miksi rakkaani ei halunnut mua silloin kun olisin hänet halunnut, kun kaikki oli parhaimmillaan, mutta ei mitään, muita naisia vain.
-isi pääte.Rakkaus raivaa esteet tieltä, suuretkin.Kaikki on mahdollista jos vain
kumpikin sitä tahtoo ja uskoo siihen.
:) TAHTOO. USKOO. LUOTTAA. AND
The power of LOVE.
Frankie goes to hollywood.
EEIKÄKÖKU Celine Dion