Nopeasti apua!!

Nyt tarvitaan nopeasti tietoa mikä olisi Audi A4 1,9 tdi Avantin arvo. Autolla ajettu 340000 ja huoltohistoriasta ei ole tietoa. Kilometrejä on paljon, mutta luulen että saisin auton todella edullisesti. Antakaa apua mikä voisi olla auton arvo. Auto on siisti......Tiedän, ei kannata ostaa, mutta heittäkää joku arvio.
81644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tiedät niin vähän koko autosta et jätä väliin koko juttu.onkohan vielä varastettu?

Äänestä
  • Vuosimalli -96. Varusteet: aut.ilmastointi, metalliväri, sähkölasit, 1xalut, kitkat talveksi peltivantein ja sit perusvarusteet esim. penkinlämmittimet yms.

    Äänestä

130.000 km ajetusta A6:sta (V6 vm. -97) kaikilla mausteilla (autom., autom.ilmastointi, nahkaverhoilu...) ja säännöllisesti huollettuna oli vuosi sitten 21.000 €.

Äänestä
  • tähän liittyy?Idiootti vauhdissa...

    Äänestä

  • Japettaa kirjoitti:

    tähän liittyy?Idiootti vauhdissa...

    ... sitten vastaa samalla tasolla? Vaikene kuoliaaksi jos ei miellytä.

    Äänestä

11500-13000€ voisi olla kohdallaan

Äänestä
  • Kiitos! Kiitos myös asiallisesta vastauksesta. Jotain tuohon suuntaan minäkin oli ajatellut. Myös muiden mielipiteet ja arviot tervetulleita.

    Äänestä

  • Ville kirjoitti:

    Kiitos! Kiitos myös asiallisesta vastauksesta. Jotain tuohon suuntaan minäkin oli ajatellut. Myös muiden mielipiteet ja arviot tervetulleita.

    Vaklaas ihan oikotie.fi:stä ja autotalli.fi:stä noita hintoja vastaaville. Onhan tossa kilsoja ja ei missään nimessä kannata sitten odottaa että saisi sellaisen auton johon ei kuluvia osia joutuisi vaihtamaan, mutta kunhan sen otat huomioon niin eiköhän se siitä.

    Tuulilasi.fi:ssä on myös olemassa jonkinlainen hintatietokanta, mutta en ole juuri koskaan nähnyt että todelliset pyyntihinnat olisivat niitä mitä tuulilasi väittää. Tämä myöskin todentuu joka ikisessä heidän omassa käytetyn auton testissään, aina lukee että "meidän mukaamme auton tulisi olla halvempi joten tinkivaraa ollee" - on jo hieman naurettavan kuuloista. Mutta jotain ohjenuoraa saanet heidänkin hintatiedoistaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ville kirjoitti:

Nyt tarvitaan nopeasti tietoa mikä olisi Audi A4 1,9 tdi Avantin arvo. Autolla ajettu 340000 ja huoltohistoriasta ei ole tietoa. Kilometrejä on paljon, mutta luulen että saisin auton todella edullisesti. Antakaa apua mikä voisi olla auton arvo. Auto on siisti......Tiedän, ei kannata ostaa, mutta heittäkää joku arvio.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu