Nokia peliohje!

kouri

Nokian johto on kaikesta päätellen laiskistunut ja pulskistunut, Ollilan tulee välittömästi erota tehtävistään ja myös muille optioahneille suomalaisjohtajille saisi jo antaa kenkää!

Perusteltu hinta Nokian kaltaiselle epäseksikkäälle ja laskevan liikevaihdon yritykselle on 2 x OPO eli 6 euroa.

Siis kun ostat Nokiaa reilusti alta 6 euron teet luultavasti hyvät kaupat jossa on positiivinen tuotto-odotus!

3

864

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-nokiaduunari

      Nokia peesaa muita; Nokia esimerkiksi ylpeilee 1,3 megapikselin kameralla varustetulla puhelimella, joka on tulossa markkinoille loppuvuonna, kun Samsung kertoo tuovansa pian kauppoihin 3 megapikselin kamerapuhelimen eli Nokia on jo aivan pihalla kännykkämarkkinoista, Nokian ylimielisyys kävi kalliiksi osakkeenomistajille.

      Nokiat kannattaa myydä heti sillä 9 euroa on vielä hyvä hinta pelkästä paskasta!

      Samsung ja Sony-Erickson ostoon, kummatkin ovat laatuosakkeita joita kannattaa ladata salkku täyteen...

      • reilusti

        Nokia säilyttää markkinaosuutensa, Nokialla on eniten varaa hintakilpailuun, just oli Kauppalehdessä juttu aiheesta. Nokia laskee hintoja ja muut joutuu tekemään samaa. Mutta Nokian likvidit kestävät kauimmin ja näin Nokia valtaa markkinaosuutta kahmalokaupalla jo loppuvuodesta.


      • opettaja
        reilusti kirjoitti:

        Nokia säilyttää markkinaosuutensa, Nokialla on eniten varaa hintakilpailuun, just oli Kauppalehdessä juttu aiheesta. Nokia laskee hintoja ja muut joutuu tekemään samaa. Mutta Nokian likvidit kestävät kauimmin ja näin Nokia valtaa markkinaosuutta kahmalokaupalla jo loppuvuodesta.

        Nokia käyttää likvidinsä turhaan omien osakkeiden osteluun, sama kuin polttaisi rahaa savuna ilmaan tuo omien ylihintaisten osakkeiden ostaminen, Jorma Ollila on mennyt sekaisin... luulisi että Nokialla olisi muutakin bisnestä kuin omien osakkeiden ostaminen, kun ostot loppuu niin kurssi romahtaa alle 5 euroon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      13
      2276
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      167
      1118
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      1102
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      79
      897
    5. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      87
      833
    6. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      808
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      24
      725
    8. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      69
      701
    9. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      65
      681
    10. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      141
      679
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      47
      660
    12. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      133
      655
    13. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      604
    14. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      53
      604
    15. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      598
    16. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      40
      554
    17. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      553
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      548
    19. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      41
      532
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      20
      518
    Aihe