Ihan mielenkiinnosta ajattelin kysellä että minkä ikäisiä odottajia tällä palstalla pyörii. Olettaisin, että jonkin verran itseäni nuorempia. Itse olen 28v.
G: minkä ikäisiä olette
kysyvä
282074
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
..täytän kohta 20.
On täällä ainakin yksi 27 vuotta lähestyvä odottaja...
on toki vanhempiakin, 33v. ja tunnen itseni tosiaankin ikälopuksi tällä palstalla!!
Kuuleppas ikäloppu 33 v., minä olen 37 v. ja eka lapsi tulossa !!
Eipäs kinastella siellä, "kullanmurut", tämä täti täyttää tässä kuussa 39 vuotta. Eka lapsi (parka?) näkee päivänvalon tammikuussa.
...sitä ihan ikäloppu sitten vielä olekkaan!! Tuntuu vaan, että tällä palstalla kaikki on alle kolmikymppisiä!!!
olen 40 . täytän 41 ennen vauvani (kolmannen) syntymää.. mutta näytän aivan hyvältä ;\ ....
Hei,
Mukava kuulla, että täällä on muitakin "ikäloppuja". Itsellänikin ikää 37 v. ja esikoistani odotan (rv6) menossa. Olenkin jo ollut hieman huolissani, että olenkohan "ainoa" ikäiseni tällä palstalla. Tuo "ikäloppu" tosiaankin heittomerkeissä, sillä ikäloppuna en itseäni tosiaankaan pidä ja tämä lapsen hankinta tässä iässä on ainakin omalla kohdallani mainio ajankohta. Tosin meillä yritystä takana 1v. 9 kk., joten alkoi jo hirvittää tärppääkö ollenkaan ja mielessä kävi että olisi sittenkin pitänyt aloittaa nuorempana, kun vielä hedelmällisesti on ideaali-iässä.
Olen 23-vuotias.
Minä olen 30-vuotias.
Minä olen vuosimallia 1973 ja ehtinyt äyttämään 31v. Toista odotetaan tulevaksi marraskuussa. Onnea kaikille odotukseen ja nuttikaa raskausajasta!
Siis 33-vuotias.
Täällä just 28 täyttänyt...
olen 30-v, laskettuaika tällä viikolla!
32 vuotias ja ootan neljättä lasta
Hei! Eli olen myös 28, ekaani odotan!Onnea kaikille odotukseen!
Eka lapsi tulossa, vihdoin, toivottavasti. On sitä tehtykin :)
Täällä siis vuosimallia -77 ja meneillään rv 13 3
Vuosimallia 1980, ehdin täyttää 25 ennen ensimmäisen lapsen syntymää.
26-vee nainen joka odottelen esikoistani:) Mun kamu 28-vee on sen neuvolan nuorin synnyttäjä... muut reilusti yli kolmekymppisiä:) Kaikkia mahtuu...:)
Taidan olla nyt tämän listan nuorimmainen =)
Eli 18, rv 11 tasan ja ehdin täyttää 19 ennen esikoiseni syntymää.
hyvä ikä! :)
Minusta aika yllättävää, porukka on päälle 25->
Ite oon 21 ja toinen tulossa, ekan ku synnytin olin 18v. Enkä pidä itseäni edes kersana.
Ei sitä ikää edes osaa miettiä enää, joskus se vaivasi.. :)
eli tänä vuonna täytän 29v, ensimmäistä odotan.... innoissani. :D
eli olen näitä 83 syntyneitä
Hei,
Minulla ikää 37 v. ja odotan esikoistani (rv6) menossa. Tunnen itseni tosiaankin "ikälopuksi" näillä palstoilla.
19v :)
esikoista odotellaan :)