Olen siis ihastunut, ikävä kyllä toiseen mieheen. Ja ihan liikaa. En saa häntä mielestäni, vaan ruodin ja mielessäni mietin eroonko hänen vuokseen. Olettaisin ihastuksen olevan molemmin puoleista. Tätä on siis jatkunut jo useita kuukausia.
Mieheni seksuaalinen soustuminen on aika vähäistä. Ja jos ei olisi muuten petrannut viime aikoina olisin jo laittanut käveleen. no ainakin sitten saa lähtee jos rupee väkivaltaiseksi.
Kertokaa kannattaako lähtee uuden matkaan ja onko se edes moraalisesti oikein.
Mieheni seksuaalinen soustuminen on aika vähäistä. Ja jos ei olisi muuten petrannut viime aikoina olisin jo laittanut käveleen. no ainakin sitten saa lähtee jos rupee väkivaltaiseksi.
Kertokaa kannattaako lähtee uuden matkaan ja onko se edes moraalisesti oikein.
Vastaukset 2
Vanhimmat
minä neuvon sinua tekemään niinkuin tunteesi sanoo. Uskoo sydämeesi, älä tee niinkuin sinulta odotetaan.
>Itse olen naimisissa, lapsia ja mies. Olen rypenyt tässä kulissiavioliitossa jo vuosikymmeniä. Olen minäkin kohdannut miehen, hän myös varattu, perheellinen yms.. Joskus tuntuu että on aikanaan vain ollut väärässä paikassa ja tosi väärään aikaan.
Tällähetkellä painin tunteiteni vallassa, alamäki, ylämäki. Vietin niiin mahtavan viikonlopun kaikin puolin etten tiedä mitä teen. Nyt jotenkin kuitenkin kaipaan tota varattua miestä, jolle en voi soittaa koska hänen vaimo on niin helv...mustis.. tässä vaiheessa mun pitäisi laittaa jarru koko storyyn..(miksi vaimo epäilee, tehnyt on mies ennenkin) mutta olen niin saaketin ihastunut minäkin!! Pystyn maistamaan tämän toisen miehen, haistan hänet yhä..tää on aivan sekoa, mutta olen ajatellut että kohtalo on se joka vie... Nauti ihastuksesi tunteesta, jos et muuta tule saamaan loppujen lopuksi niin edes sen ihanan tunteen :)
Ja teillä kuitenkin kuukausien tuttavuus, nauti nauti :) Tsemppiä. ps. älä kuuntele muiden saarnoja..
Elämä on liian lyhyt olla tekemättä sitä mitä haluaa. Jos tuntuu että nykyisen kanssa ei homma toimi niin vaihtoon vain.