Suomi vikisevän hiiren roolissa takaluukussa

3====0

16

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fjhiwfehi

      Katainen ei tajua eikä välitä. Kokoomukselle ja muille eu:ta kumartaville kaikki käy kunhan ollaan "pöydissä joissa päätökset tehdään" = Suomeksi: Pöydissä joissa laskut jaetaan..

    • Sananvaltamme 2%

      Iltalehti Gallup 4.7.2012:
      "Onko Suomella EU:ssa oikeasti sananvaltaa?"

      EI: 98%
      KYLLÄ: 2%

      Annettuja ääniä 9495 kpl.

      Miten ihmeessä Alexander Stubb ja Jyrki Katainen viitsivät päivästä toiseen valehdella ihmisille TV:ssä, että Suomella muka olisi tällä hetkellä valtavan suuri vaikuttamisen mahdollisuus EU:ssa.

      Mukamas "Suomi pääsee itse päättämään millaiseksi Euroopan Unioni on muodostumassa." Tämä on aivan silkkaa kansalaisille valehtelua, meidän alle 2% äänivallallamme.

      Oikeasti Suomi on vain se 1.7% Euroalueesta, ja ihan oikeasti meillä on vain se 1.7% suuruinen pikkuruinen vaikutusvaltamme siellä.

      Iltalehden Gallup tulos todistaa että kansalaiset tietävät tämän pieniä valtioita koskevan matemaattisen tosiasian aivan mainiosti.

      • eu==täyttä petosta

        nuo "luonnollisuudet" ovat olleet selvää alusta asti,mutta kun kaali on kapee,tulos
        on vajaa,ei edes isoilla hampailla pärjää enää.
        alusta saakka oli selvää,miten pienen valtion käy isojen kävellessä yli miten lystää. noin ollut kauan ja tästä eteenpäin otteet kovenee,kun velat ja varallisuudet selvillä.

        on suurta ja huvittavaa huonoa näytelmää "ex-uudet-ex-vanhat" esitykset jatkuvista velkojen myynnistä ja ostoista eri nimikkeiden muodoissa. asiat ei muutu pätkääkään paremmaksi,mutta 100% varmuudella huonommaksi,se on saletti.
        käytännössä kikkaillaan kuin huumehörhöt,todellisesta tulevaisuudesta ei hajuakaan.


    • Kova ydin

      Suomi EU:n koviin ytimiin! Suomi EU:n koviin ytimiin! Mitään ongelmia ei tule!

      T. Lippo Paavonen

    • 42 sek tsoukki
    • rtehrteh

      Suomen tilanne on se että tälläistä suurnettomaksajaa joskus kohteliaasti kuunnellaan mutta ei sillä mitään merkitystä ole. Suomen olisi pitänyt kerrankin sanoa että jos ei käy niin lähdetään vittuun koko eusta.

    • äö

      Se on sitä demokratiaa, enemmistö tyranniaa. Jos irtisanoutuisimme tälläisestä turhasta järjestelmästä?

    • pätkätyöläisopettaja

      Johan se on vuosikaudet ollut tavallisen kansan tiedossa, että Suomen meppien yli kävellään. Suomi maksaa suhteessa kaikkein kalleimmat jäsenmaksut, suuret maat, Espanja pilkkasi viimeksi , kun ei täällä edes tiedetä, mitä kokouksissa on hövelisti menty liuailemaan. Miksi joku pöytäkirjaväärentäjä saa tehdä valtion nimissä sopimuksia, jos ei mitään ymmärrä omista lupaamisistaan, kuten espanja sanoo?

      • Kokoomusporvari

        Tämä on vastuullista politiikkaa jolle ei ole mitään vaihtoehtoa. T. Kokoomusporvari


      • Katainen on narsisti

        psykopaatti joka kuvittelee olevansa joku filmitähti, ei tiedä MISTÄÄN MITÄÄN ihan pihalla KAIKESTA.

        Mahtaako se vetää jotain kemikaaleja?hyviä nappeja tai jotain sieniä?


    • Totuus

      Niin hajosi Neuvostoliitokin eri maiten sisäisii ongelmiin ja niin tulee hajoamaan Eu.
      Näin laaja järjestelmä ei voi toimia kun kysee on halpis maat ja monet erilaisista lähtökohdistä tulleet valtiot ja jossa on muös alunperin ollut erilainen järjestelmä ja jopa uskonnot vaikuttavat siihen.

    • Näin käy kun yhteisvaluutta ei synny tarpeesta vaan ahneudesta. Ja näin käy kun rahaliiton ulkopuolisten maiden pankit leikkivät muiden rahoilla monopolia, ilman pelkoa siitä, että väistämöttömän tappion jälkeen omaa rahaa olisi palanut penniäkään tai saati jäisi kiinni muiden rahojen hävittämisestä.

    • whdiw

      Maanpetokselliset poliitikot vieneet Suomen EU:n orjaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1288
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1135
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1047
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      913
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      797
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      705
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      170
      667
    8. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      659
    9. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      656
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      613
    Aihe