Hyvää itsenäisyyspäivää yhdysvallat!!!!!!!!!!!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Yhdysvaltain_itsenäisyyspäivä
USA, ONNEKSI OLKOON!!!!!!
17
137
Vastaukset
- Yhdysvaltoja ei
pitäisi olla edes olemassa...
- Oikein hieno asia.
Mutta niin se vain on.
NL:n pitäisi olla olemassa, vaan sitä vaan ei ole.
- mikael agrikola
Yksi itsenäisyysjulistuksen allekirjoittajista on John Morton joka oli Marttisen sukua Suomesta. Eli Suomen sormenjälki löytyy allekirjoituksessa.
- kiva juttu...
Ja hiski lauloi jenkkien kunníaksi "vapauden kaihosta"...
- Jenkeissä on
mukavaa porukkaa, suosittelen käymään :)
Mutta pysykää kaukana poliiseista, heillä
ei ole huumorintajua :(
Usa on hyvä maa, vaikka sen politiikka onkin
aivan perseestä.- can u believe it?
Likaa vaan maan maineen. Kaikki isoa jopa valheet.
http://www.youtube.com/watch?v=CEsesnzDBvA - USAn poliisi
on ihan helvetin mukavaa porukkaa verrattuna Meksikon poliisiin.
Tietenkään jenkkipoliisit ei tykkää punikeista yhtään, mutta punikkiluusereilla ei ole varaa matkustaa edes Venäjälle, joten se siitä.
Eikä jenkkeihin pääse, jos on rikosrekisteri ja tämän palstan punikkiluusereitsa monella on, kalnipää-natsi-idiooteista puhumattakaan. - hastalavista..
USAn poliisi kirjoitti:
on ihan helvetin mukavaa porukkaa verrattuna Meksikon poliisiin.
Tietenkään jenkkipoliisit ei tykkää punikeista yhtään, mutta punikkiluusereilla ei ole varaa matkustaa edes Venäjälle, joten se siitä.
Eikä jenkkeihin pääse, jos on rikosrekisteri ja tämän palstan punikkiluusereitsa monella on, kalnipää-natsi-idiooteista puhumattakaan.Loikkasitko meksikon puolelta USA:han, sitähän siellä harrastetaan.
Sitten kuulit että on maa joka elättää ja ottaa pakolaisia mielellään, tulit sitten suomeen. - No en
hastalavista.. kirjoitti:
Loikkasitko meksikon puolelta USA:han, sitähän siellä harrastetaan.
Sitten kuulit että on maa joka elättää ja ottaa pakolaisia mielellään, tulit sitten suomeen.Käytiin ryyppäämässä ja rälläämässä Tijuanassa.
Tuli vähän ongelmia.
Oli suuri helpotus päästä USAn puolelle, sivilisaation pariin... Poliisilla ei huumorintajua, mikä yllätys.
Eikö se ole yleismaailmallinen pääsyvaatimus, että ei näe missään huumoria, ei varsinkaan omissa töppäyksissään.- pesäeinari
No en kirjoitti:
Käytiin ryyppäämässä ja rälläämässä Tijuanassa.
Tuli vähän ongelmia.
Oli suuri helpotus päästä USAn puolelle, sivilisaation pariin...Liian suuri koukkunenä?
- Natiivi SUomalainen
Jenkkeihin ei ole asiaa kenelläkään joka haluaa käyttää käteistä, jokaisesta muoviläpyskällä tehdystä ostosta menee aina summa jenkkeihin, joten on väärin että osalta meistä on kielto siihen terroristivaltioon. Mikäli maa olisi vielä perustuslakinsa asialla, niin se ei meitä estäisi sinne menemästä.
- OMG OMG
Ei uskoisi, että tämän tasoisia apukoululaisia edes tällä palstalla:)
Muoviläpysköistä sinä...VITUN LUUSERI-...et tiedä yhtään mitään,'
Hoi polloi...
- Historia,kertoo!!
Eikös USA.vienyt maat alkuperäisomistajilta intiaaneilta,aseenvoimalla!!
- Hoono historian-
taito.
Nyt on hapsuviikseltä jäänyt kyllä historian opinnot aivan kesken;)
Intiaaneilta maat vei englantilaiset, ranskalaiset, hollantilaiset etc.ELI NYKYISET YHDYSVALTALAISET.
Eikö hävetä olla noin tyhmä? - voi ressukkaa...
eihän intiaanit olleet mitään alkuperäisiä asukkaita, vaan ainoastaan historian saatossa voitolle päässyt heimo iänkaikkisessa sodassa voittajasta.. intiaanit ovat aina keränneet päänahkoja....
- Päänahkojen
voi ressukkaa... kirjoitti:
eihän intiaanit olleet mitään alkuperäisiä asukkaita, vaan ainoastaan historian saatossa voitolle päässyt heimo iänkaikkisessa sodassa voittajasta.. intiaanit ovat aina keränneet päänahkoja....
keräämisen aloittivat valkoiset, jotka keräsivät intiaanien päänahkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81288- 891135
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031047Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51913Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62797- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170667- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613