mitä tarkottaa jos miehen penis on levossa 2-3cm? onko kyseessä ns. mikromuna? en ole kyllä 27 vuotisen elämäni aikana moista ennen nähny, mut tänä kesänä sitten kahteen tämmöseen kummajaiseen olen törmänny. ja molemmat ovat oikeen tarkoituksenmukaisesti kävelleet ympäriinsä alastomina "näyttäytymässä". luulisi että jos mikromunan omistaa ni haluaa pitää sen visusti housuissa?...huh
lepomittä 2-3cm???
järkyttynyt
241351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ei ole kyllä millään muotoa normaalia, jos muna on aikuisena noin pieni! Välillä huvittaa itseänikin nähdä pienimunaisia äijiä, jotka eivät vaan tajua, kuinka uskomattoman noloa katseltavaa heidän alastomuutensa on.
No juu itselläni on levossa n10cm,enkä kehtaa sitäkään estitellä!Erektiossa on vaan 17cm...Onpahan tuollakin pärjätty.
Niin lisään vielä,että jos käy uimassa kylmässä vedessä,niin taitaa olla levossa 7cm..
Mulla levossa 8 cm ja olemattoman ohut jäykkänä 16/4, lepomitta hävettää
Oliko se pienen näköinen penis isolla mielhellä, eli oliko kyseessä optinen harha vai oikeasti pieni lepokulli? Voi tuollaisesta nahistuneesta 3cm kullista ihan hyvin iso 16c kyrpä kasvaa kun seisoo. Suuri lihamulqqu taas voi kutistua seisokkiin, vaikka laihassa mieskuontalossa nahkoineen näyttääkin optisesti ja suhteessa isolle.
Kyllä nyt puhui ennemmin Kajaani kuin Vantaa...;)
Iso ja veltto mulukku ei pienene erektioon tullessaan vaikka joku sitä toivookin. Syystä siitä toivoo, ettei tarvitsisi edes todisteet silmien edessä lopettaa huuteluaan siitä, että normikikuli on n. 13 senttinen.
Juu ja pieni on pieni ja iso on iso... Optisen harhan välttämiseksi, molemmat pitää ottaa käteen ja tunnustella huolella.
Sinäkö Asus kullintuskissasi ammuskelit Kajaanissa liikennemerkkejä?
Symboloivatko merkkejä pitelevät tangot pitkää penistä vai mistä moinen raivokohtaus?
Jos levossa noin pieni, niin todennäköisesti se on kovana alle 10cm, eli kyseessä on todennäköisesti mikropenis.
Omani lepotilassa 3.5cm ja seisokissa 23cm.
eikös mikropenis ole jotain alle 5 cm?
Alle 9cm jäykkänä on mikro.
Ittellä levossa noin 4cm, erektiossa 7,5cm pitkä ja 2cm paksu.
Penikseni on vielä ihan normaali mitoissa koska mikropeniksellä tarkoitetaan alle 7cm erektiossa olevaa penistä.
http://alastonsuomi.com/Seikkailu/images/1167307
Katsokaa!
Onko tuo asddfds?
Tuo on melko normaali pienehkö kikuli.
Huoli pois pojat. Jos tuolla nappulalla on naisen saanut, niin kaikilla teillä muillakin pienen omaavilla on mahdollisuudet...
Kyllä se miehen luonne enemmän ratkaisee... Jos on epävarma ja häpeissään omasta nappulastaan, niin kyllä sen nainen vaistoaa.
Yksi (ja ainoa) jolla tiedän olevan tuollaisen minimallin, jahtaa naisia niin pirusti ja monta on jo tavoittanut. Eikä häpeä yhtään pientä kikkeliään.
Pitäisi palata eläimelliseen menoon seksiasioissa. Eivät apinatkaan mittaile peniksiään ennen kuin hääräilevät seksipuuhissa.
Enkä minä... Sitä vartenhan on viikoittainen mittaushetki kalibroidulla metodilla useiden todistajien läsnäollessa ja kannustaessa venymään entistä parempiin mittoihin.
Hauskaa illanjatkoa... ja muutakin, jos ei tunnu riittävältä.
ps. Tuskin oli asdffds, koska tuo oli aikuisen peli ja asidofiiluksella oli tuollainen jo sikiökautena kuudennella kuukaudella:D
Pistä ny H-X linkki tänne kyrvän mitastasi mittanauhan kera, niin nähdään onko sulla todella niin pitkä kun väität. Onko sus munaa siihen? Veikkaan että ei ole, koska jäbällä korkeintaan 13 cm
Asiallinen pyyntö kyllä...;)
En ole omaani koskaan miksikään 20-senttiseksi kehunut, vaikka joku niin tuossa taannoin väittikin. Nehän ovat yhtä harvinaisia, kuin 10 senttiset kikkelit, mutta toki niitäkin molempia muutamia on.
Harkitsen kuvan laittamista sitten, kun ne joilla on alle 12-senttisiä myös sellaisen laittavat. Niitähän on luetun mukaan paljon, eli tarjokkaista ei pitäisi olla pulaa.
Pienellä pärjää kun on pakko, mutta pienimunaisten olisi syytä hyväksyä, ettei se ole ainoa koko maailmassa.
Tosin saatan katsoa asiaa liian läheltä:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10410197
Hauskaa päivänjatkoa...:D
http://alastonsuomi.com/Seikkailu/images/1167297
siinäpä lisää kuvamateriaalia samoista ihmisistä, ja kas kummaa, eipä olekaan enää kylmäkutistunut minimuna vaan jokseenkin normaalin näköinen...
Se ap:lla olikin varmaan pointti!
Mitä väliä sillä lepomitalla on häh?
Mitä vittua? Mittaaks jengi oikeesti peniksensä pituutta??
Mauahahaaa..
Jos kahen perättäisen "nyrkki-Kyllikin" jälkeen vielä pää näkyy, sanosin sitä vähintään välttäväksi.
Riippyy nyrkkien leveydestä, mutta KYLLÄ.
Jos lukee palstaa, onko koolla väliä, ei pitäisi tulla yllätyksenä, että sitä kokoa saattaa joku mitatakin.
Ota vaan Jack se mamman mittanauha laatikosta. Tuo nyrkkikyllikki-tyyli on mittaamista sekin, eli älä petä itseäsi;)
Jos kulkee ympäri kuin ei mitään, joko he ovat sinut asian kanssa ja töisten töllöttäminen pelkästään huvittaa heitä tai sitten he esittelevät sitä siksi, että ovat vähän homppeleita. Pikkukulli kun ei satuta suolessa.
Noin pienestä voi kehkeytyä kovana lähes kymmensenttinen ja olla vielä keski-ikäisenäkin kivikova.
Suoleen sopii iso, pimppiin ei!