Eilen oli Toropainen Nelosen uutisissa höpöttämässä taas. Ei tarvi enää katsoa ainakaan Nelosen uutisia, vaikka heillä välillä onkin edes yksi erilainen uutinen verrattuna Yleen ja Maikkariin. Toropainen pilasi kaiken.
Esimerkkejä kyseisen "toimittajan" työstä:
Toropainen tekee oman johtopäätöksen kun Halla-Aho erotettiin hetkeksi ryhmästästään:
http://www.youtube.com/watch?v=m-zi4PZXLBg&feature=related
Presidentinvaalien aikaan esitettiin vaalitentti, jonka järjestäjinä oli Nelonen ja Helsingin Sanomat. Tässä blogikirjoitus tenttiin liittyen, jossa on tarkka kuvaus siitä, mitä toimittaja Toropainen teki siellä:
http://joukopiho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/94510-toimittaja-toropaisen-asiaton-käytös-väyrystä-kohtaan
Jos olisin Nelosen johdossa, antaisin Toimittaja Toropaiselle mitä pikimmiten potkut. Tuo äijä ei ole toimittaja, vaan roskatoimittaja. On äärimmäisen typerä ihminen hän.
Nelosen uutiset boikotissa. Syy: Toimittaja Timo Toropainen
25
3643
Vastaukset
- Kyseinen henkilöymä:
.
Mm. "ennusti" Perussuomalaisten hajoamisen jota ei koskaan tullutkaan
. - pikkupaskiainen.
"on päivänselvä asia"että kaveri on suomeksi sanottuna....
- -78
Tuo Reetta sen sijaan on aika hyvä ja ääni selvästi kuuluu alusta loppuun jokaisessa lähetyksissä niinkuin naapurikanavilla :)
- b-82
Reetta Rönkä on Matti Röngän tytär.
- Ei uskois
b-82 kirjoitti:
Reetta Rönkä on Matti Röngän tytär.
Ihanko totta.
- viljo4
marko pois sössimästä
- ville3
Antaa olla.
- Timo älä tyrki
.
Timo tee joskus miehen työ
. - tollonlollon
Miksi noiden uutisankkureiden pitää tollottaa kameraan hiljaa ollessaan. Kiusallista katsoa.
Taisin ekaa kertaa katsoa Nelosen uutisia. - Vaihdan Jimille
Yhtä totinen kun ISKÄ.
- Trto& painen
Itsevarmin ihminen mitä tiedän.
- Itsevarmuus 10+
Minkä pituinen huipputomittaja T.Torop on.
- maailman itsevarmoin
Itsevarmuus 10+ kirjoitti:
Minkä pituinen huipputomittaja T.Torop on.
Veikkaan 169.
- Varma tieto
Onko nelosellakin uutiset? Tähän asti siellä on ankkureineen ollut "uutiset". YLE riittää uutisasioihin ja muilta voi katsoa hömppää.
- sasdqfq
Jostain syystä Nelosen uutisia katsoo silti mieluummin kuin maikkarin... Ne on jotenkin levottomat ja grafiikkakin ollut sama onneton jo varmaan kymmenen vuotta. Ylellä parhaat uutiset silti.
- Ei koskaan
Jos haastattelee, niin voisi välttää omaa kuvauttamistaan.
- Vihreät housut
En pysty, sekuntiakaan. Joskus en kerkeä vaihtamaan......... KANAVAA:
- Nauhoitan
Toimittaja Toropainen on huippu.
- Tarkennus 19.8.
Suomen huippu.
- Aina katson
Ihana nähdä.
- Aina 2
Laitan kiinni.
- Aina 3
Samoin.
- Huippu 1
Minkä pituinen on Toropainen.
- 345-55
.................................
- 174
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-469055Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036488Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1056186Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1334707- 1654563
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.863152- 1692291
- 652168
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592116- 491901