mul olis semmost kysyttävää kaksos jätkäst ku mä tutustuin ekaa kertaa elämässäni semmosee ja...se oli jotenki niin omalaatunen. siis välillä se osotti kiinnostuksen ja välillä taas oli ei vois vähempää kiinnostaa ilmiö?...se jäi häiritsee et onks kaikki kaksoset semmosii??
ps:kertokaa muutakii juttuu niist? thanks.
ps:kertokaa muutakii juttuu niist? thanks.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kaikki Kaksomiehet välttämätt oo sellasii. Mull ainaskii on mailman ihanin mies, joka imuroi ja tekee ihani ruokii vaa. Kaksoset is best!
Olen huomannut saman, ihastunut kaksospoikaan.
'välillä se osotti kiinnostuksen ja välillä taas oli ei vois vähempää kiinnostaa ilmiö?'
-Minulla aikalailla samanlainen juttu, käyppäs lukemassa tuolta Suhteet-> ihastuminen ja sieltä sellainen otsikko kuin 'ihastuksen tapaaminen'.
Siinäkin jutussa huomaat hieman tämän henkilön käyttäytymistä kaksosmiehenä. ;)
Kaksosmies kerää päivänmittaan valtavan määrän kokemuksia ja elämyksiä. Siksi hän vetäytyy välillä yksinäisyyteen voidakseen sulatella kaiken. Rakkaus on suuri juttu: Onko tämä totta vai unta? Jos kaksosmies huomaa sen olevan totta, niin mikään ei voi ylittää sitä mielikuvituksen, syvvällisyyyden, anteliaisuuden määrää, jonka vain kaksosmies voi tarjota. Pelkään, että tukehdut!
No meitäkin on moneksi. Luulisin, että kannattaa ensin unohtaa nämä horoskooppijutut, kuunnella sydämen ääntä, etsiä aitoutta ja viisautta.
No menipäs taas överiksi??? Nopeasti kirjoitettu slovenialaisen rautatieaseman nettikahvilassa....!
Jos hän oli oikeastikin kaksonen. Ja lopun sinä varmaan arvaatkin. Sellaista ne oikeat kaksoset harrastaa! VITSI, VITSI!!!!
Taitaa olla niin että kaksosnainenkin osaa joskus olla tuollainen. Olen itse kaksosnainen ja mieheni kaksosmies. Kummatkin olemme huomanneet saman ilmiön. Joskus tuntee olonsa "epämukavaksi" ja haluaisi olla vaan yksin. Silloin täytyy vaan olla yksin ja toisenkin antaa olla.
Joskus tunteet "ponnahtaa" pintaan ja haluaa rutistaa toista niin että toiselle ei jää vähääkään epäselväksi ettei rakastaisi. Olemmekohan hivenen "tuuliviirijä" molemmat kaksos sukupuolet? Kuitenkin, koita olla kärsivällinen, vaikka välillä ärsyttäisikin. Vanhemmalla iällä huomaa että toinen on kuitenkin "se rakas", johon joskus rakastui ja totutte kumpikin toisen "oikkuihin".
mä oon ollu ihan samas tilantees oon itekin kaksonen ja ei siitä sitten oo ikinä tullu mitään mut kannattaa yrittää=)