Mistä tietää, että suvakki on hävinnyt väittelyn?
1. Hän heittää natsikortin peliin
2. Hän alkaa keskittymään yhdys sanoihin, p,i,l,k,k,u,i,h,i,n ja kirjotusvirhesiin.
3. Hän alkaa keskustella muista keskustelijoista, varsinaisen asian sijaan.
4. Hän kutsuu vastustajaa rasistiksi tai natsiksi.
5. Hän vetoaa vastustajan alhaiseen älykkyysosamäärään.
6. Hän syyttää vastustajaa pienituloiseksi.
7. vastapuoli on juoppo
8. rasistit on perussuomalaisia vaimonhakkaajia
9. kriittiset eivät osaa kieliä
10. vastapuolen kriittiset keskustelijat katsoo vain ramboa dvd:ltä ja ei käy koskaan etnisen musikiin konserteissa
11. Hän kaivaa esiin 10 000 vuotta vanhan saamelaiskortin.
12. Hän sanoo suomalaisia mamuiksi.
14. Hän vetoaa siihen, että muissa maissa on enemmän maahanmuuttajia, kuin Suomessa. Jos muut maat hyppäisivät kaivoon, Suomen tulisi silloinkin seurata perässä.
15. Hän yhdistää nokkelasti, suorastaan ennenkuulumattomasti vähäisen älykkyden rasismiin.
16. Hän uskoo jokaisen maahanmuuttokriitikon olevan sosiaalitoimiston asiakas. Tämän logiikan mukaan 60% suomalaisista mamut elävät sossusta.
17. Kun häneltä kysyy miksi hän homojen oikeuksia puolustavana haluaa tänne kulttuureja joissa homot kivitetään, niin hän lopettaa keskustelun vastaamatta kysymykseen.
18. Kun hän lukee esim. tälle foorumille linkitetyn uutisen ulkomaalaisen tekemästä rikoksesta, hän alkaa luetella suomalaisten tekemiä rikoksia, ettei tarvitse vain sanoa pahaa sanaa ulkomaalaisista rikollisista.
19. Ei koskaan myönnä maahanmuuttajien tekemiä rikoksia JOS myöntää se on AINA "YKSITTÄISTAPAUS"
20. Hän toistaa jokaisessa keskustelussa täällä mainittuja asioita, vaikka häviää väittelyn joka kerta.
21. Hän vetoaa maahanmuuttokriitikon alhaiseen koulutustasoon, tuntematta tätä kuitenkaan henkilökohtaisesti tarkemmin. Syyttää samalla kriitikkoa ennakkoluuloiseksi.
22. Suhtautuu maahanmuuttokriittisiin ihmisiin alentuvasti. Antaa neuvoja, kuinka mielipiteet tulee esittää, jotta tämä älymystönä itseään pitävä joukko suhtautuisi niihin vakavasti.
23. Kieltää todellisuuden, jonka normaali-ihminen näkee katukuvassa päivittäin.
24. Onnistuu tekemään asioista juuri päinvastaisen tulkinnan, kuin mitä kirjoittaja tarkoitti. Tämän jälkeen syyttää vastapuolta ulkolukutaidon puutteesta.
25. Pyrkii kaikin keinon estämään ihmisten aktiivisuuden vaikuttaa asioiden kulkuun. Maahanmuuttopolitiikka perustuu luonnonlakiin, jonka suhteen sopeutuminen vallitsevaan kehitykseen on ainoa vaihtoehto. Sopetumattomilla ei ole tulevaisuutta monikulttuurisessa ihanneyhteiskunnassa.
27. Väittävät että kaikki maahanmuuttopolitiikkaa vastustavat ovat Perussuomalaisten jäseniä tai äänestäjiä ja/tai hommafoorumilaisia
28. Väittävät että maahanmuuttokriittisyys koskee vain tummaihoisia maahanmuuttajia, koska heille itselleen ihmisen ihonväri on tärkeä asia.
29. Hän ei pysty perustelemaan millään tavalla nykyista maahanmuuttopolitiikkaa.
30. Islamista keskustellessa vetää aina kristinuskon mukaan ja lestadiolaiset myös.Vatikaanipappien lapsien hyväksikäyttö pesee puhtaaksi kymmenet miljoonat vanhojen äijien hyväsikäyttämät lapsivaimot arabimaissa/somaliassa/sudanissa.
Kopattu iltis keskustelusta
Suvaitsevaiset!
3
230
Vastaukset
- Rasismi pois
Uusnatsit saataisiin kitkettyä pois prosenteissa 80:ntä jos heidät laitettaisiin elämään kuukauden ilman poispääsyä tummaihoisten keskuuteenesim Afrikkaan johonkin heimoon niin kyllä ennakkoluulot kariutuisi mukana olisi opas joka puhuisi heidän kieltään jos vaikka uusnatsit haluaisi puhua heille.
Elintavat olisi heimon mukaiset.
jos tulisi riitaa niin turvallisuuspäälliköt vartioisi ettei sattuisi mitään todella pahaa vaan taistelu käytäisiin käsin.
Mikäli ei olisi riitaa ja keskustelua vain niin sekin sopisi ja ennakkoluulot kariutuisi takuulla.
Uusnatsit vihaa vaan ihonväriä mikä on ihme sille kaikki ihmiset ovat sisältä samanlaisia, saman värisiä ja vain hitleri pelle keksi rasismin.
Itse näen tummaihoiset samanvertaisina kansalaisina kuin itse olen joten ennakkoluulot pois ja tutustumaan ilman nyrkkejä niin näette, että hekin ovat ihmisiä ja iloisia.- siinä se jälleen tul
Natsikortti jälleen....
- jeespoks
Kyllä varmaan ovat iloisia, kun ovat saanet 4 vuodeksi ilmaisen täysihoidon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2077276- 522804
- 1882271
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101633Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1521625Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke191287- 741210
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381143Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä261121Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501019