Roismalan risteykseen vanhaan autoliikkeeseen avataan lähiaikoina?
GIGANTTI Vammalaan, hienoa
YlppöA
332806
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Periaatteessahan tuossa kartalla olisi aukkopaikkaa Vammalan kohdalla.
http://tinyurl.com/cphgvl4
Naapureissa Loimaalla (väkiluku 16.800) ja Kankaanpäälläkin (väkiluku 12.000) on omat Gigantti-liikkeensä.
Mutta enemmän hauskan kesähuhun piikkiin taitaa kuitenkin tällä hetkellä tämä Sastamalan liikkeen avaaminen mennä.
Aivan tyhjä paikka kartalla, juuri sopiva paikka gigantille, minä en ainakaan valita jos tulossa ovat...............
Tämä olisi hieno juttu, saisimme sopivasti elektroniikkaa, entinen pertti, ja muut saisivat nenilleen. KANNATETAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minä ainakin vastustan, että tänne tulisi mitään amerikkalaista humputusta, ja monikansallisia firmoja kaupittelemaan halvalla lapsityövoimalla kasattuja sähkölaitteita joihin on käytetty uusiutumattomia energialähteitä ja harvinaisia maametalleja ja joidenka tekemisessä ilmaan päästetään tuhansia tonneja hiilidioksidipäästöjä.
Vastustan ilman muuta tätä kaupan tulemista, ja varsinkaan että se tulis Roismalan risteykseen, ja vielä väärälle puolelle pikatietä.
Minä ainakin aina vastustan jos on jotakin vastustettavaa ja jos ei ole niin vastustan vastustajia.
HEHEHE, Samoja vehkeitä pertti ja nikkari myy reilusti kovemmalla katteella.
Pertti saa voittonsa yksittäistavaroilla ja kovalla hinnoittelulla kun kikantti ja pouveri tekee voittonsa volyymikaupalla.
Kyllä se on sitten tietoinen asiakas jokaisessa kaupassa joka tekee sen lopullisen valinnan markkinoille päätyvistä tuotteista.
Hyvä veli kerho rupeaa murtumaan vaikka valituksia tulee aina kun tänne perähikiälle jotain olisi tulossa.
Kyllä entinen pertti nyt hikoilee ja miettii tarjouksia.
Eikös se halli pitänyt purkaa? Onko kyseessä ns. huhu vai liekö jollakin parempaa tietoa? Olisi hienoa, kun kilpailu lisääntyisi, olisi positiivinen vaikutus hintoja alentavasti.
Ainakin Lielahden Gigantissa yksi myyjä kertoi että vammalaan haetaan työntekijöitä avattavaan Giganttiin
Saako tuohon teidän Sastamala-Vammalan uuteen Giganttiin sitten tulla, vaikka asuisi Kiikoisten puolellakin? Käsitykseni mukaan Kiikoinen voisi liittyä joskus myöhemmin kuntaan, mutta nyt tekisi jo mieli käydä ostamassa uusi miniläppäri tuolta Gigantilta.
Et voi tulla rajan taa.
Pipa syvälle päähän, sellainen säikähtänyt heinähattuilme naamalle ja Popedan musiikkia volyymillä korvalappustereoihin.
Menee varmana täysin Vammalalaisesta. Mikä tahansa liike myy tavaroitansa ilman rajoituksia, koska ne luulee myyvänsä kunnan omalle tutulle väelle.
hihihihi, ootte ihanii!
Ettei vaan tulisi Huitsiin?
Puoli Huittista tiesi sen jo tässä vaiheessa.
Tai sitten 8.000 asukkaan Kokemäelle. Tuosta 2-viestin kartasta katsottuna Kokemäellä sijaitseva Gigantti voisi vetää väkeä 7.500 asukkaan Harjavallasta ja 10.500 asukakan Huittisista myös.
Kilpailevana vaihtoehtona on 24.500 asukkaan Sastamala.
Vanhassa valintalossa olisi tilaa gigantille valmiina.
Huittinen se vain jyrää ja sinne nyt tulee se gigantti.
Vittu sastamalaan ei olla saatu 10 vuoteen mitään kauppaa.
Äkkiä nyt se salli vittuun pallilta.
Ei ollut Kokoomuslaisilla omistuksessa sopivaa tonttia josta olisi voinut kähmiä kodinkoneliikkeenne pohjia ja suhmuroida kaupankäyntiä.
http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194790403292/artikkeli/huittisiin avataan gigantti.html
Gigantti-ketju ajatteli lopulta että vi-tut, pitäkää tunkkinne ja se kuppanen kokoomusen syömä Sastamalanne.
Gigantti olis toiminut täällä, olisi ollut kuin nappi silmään. Maantieteellisesti juuri oikealla aukkopaikalla Gigantin omissakin kartoissa. Mutta ei auta mikään, kun täällä meillä löntysteltiin.
Naapuri Huittinen reippaine kauppiaineen ja yrittäjineen raivasi pika-pikaa entisen Vapaa-Valinnan 1000 m2 kokoisen kauppatilan Gigantille. Sinnehän se nyt sitten meni.
Missä hitsissä se tälle alueella ennestään tyypillinen yrittäjähenkisyys ja päättäväisyys kaikkineen on tällä hetkellä? Kunnan johdossa on jotakin ihme virkamiehiä torkkumassa.
Mitään liike-elämää virkistäviä päätöksiä ei saada aikaisesi.
Muuttakaa vaikka Tampereelle joskus!
Onko siellä se Gigantti?
Olen suomen paras homoseksuaali. Julistan itseni ruskean reijän ritariksi.
Gigantti on kauppana nykyään kalliihko paikka ostaa. Verkosta ostaminen on nykyaikaa.
Pahin moka on siinä, että Gigantti lopetti vaihto- ja palautusoikeuden tuotteiltaan. Vedotaan asiassa koronaan, mutta koronaviruksen varjolla tuota hommaa voi jatkaa monta vuotta eteenpäin.
Huittisten Gihgantin pihalla ei näy koskaan ainoatakaan asiakkaiden autoa. Millä ihmeellä tuo on sinnitellyt hengissä jo 7 vuoden ajan?
On syvät taskut omistajalla, mutta ei ne ian kaiken voi nekään riittää.
Olen ihmetellyt samaa, se on hankalassa paikassakin, tai ainakin sivussa liikkumisesta.
Sinne pikatien väärälle puolelle rakennettavaan liikekeskukseen se nyt varmaan tulee, kun 2012 ei tullutkaan. Tai nyt olisi keskustassakn vapaana pari isoa liikepaikkaa, entinen S-market ja kohta Jokinen.
Huittisten gigantti juu. Olen asioinut muutaman kerran ja myös ostanut tuotteita. Kotiin tuodussa kodinkoneessa lommo, eivätkä tietenkään senvertaa pakkausta avanneet että olisivat sen nähneet. En viitsinyt reklamoida johtuen seuraavasta syystä. Suurin ongelma kuitenkin se ettei kiitosta ole koskaan herunut, ei tiskillä eikä toimitusten yhteydessä vaikka itse olen useasti kiitellyt. En ymmärrä tuollaista käytöstä, vai onko tuo satakuntalainen yrmeä tapa? Tuli kiittämättömyydestä mitta täyteen.
Eikö tuo Gigantti ole norjalaisomisteinen pulju.
Pyrin ostamaan paikallisilta kunhan hinta kohtuullinen. Nää kylät pienenee ja kutistuu muutoin. Tykkään kuitenkin asua pikkukaupungissa.
Jos muualta pitää ostaa niin verkkokauppa on täysin suomalainen ja jakaa joululahjoja myös työntekijöilleen joten ei pyöri täysin oman napansa ympärillä.
Sitä Giganttiahan tänne ei ikinä tullut, mutta Huittisiin sellainen avattiin. Sen toiminta loppui kannattamattomana jo runsas vuiosi sitten.
Powerin kodinkone/elektroniikkamyymälä täällä on ollut jo aika monta vuotta. Nyt Power uskoo Sastamalan ostovoimaan niin paljon, että ketju rakentaa kokonaan uuden, nykyiseen verrattuna 3-kertaisen Power-myymälän Roismalan alueelle.
https://alueviesti.fi/2022/07/28/onhan-tama-aivan-hullumainen-investointi-uuden-power-myymalan-rakennustyot-alkoivat-sastamalassa/
Ketju itsekin päivittelee, “Onhan tämä aivan hullumainen investointi”, Power-yrittäjä Lassi Tuomisen suulla.
Tuominen korostaa, että kokonaisuutena Sastamalan palvelutarjonta on erittäin monipuolinen. ”Vielä kun saataisiin tänne se uimahalli, niin mitään ei meiltä enää puuttuisi”, hän naurahtaa.
Justiinsa noin on. Sii se saa-t-anan uimahallin tänne nyt jo lopulta ! ! ! ! !
Poronrantaan ydinvoimala niin pysyy vesi lämpimänä ympäri vuoden.
On kyllä aivan liian suuri kodinkoneliikkeeksi tämän kokoiseen kuntaan. Jos ideana on, että ottaa myös 3-kertaisen määrän myytävää tavaraa myymäläänsä, niin tämä laskelma ei kyllä nettikaupankäynnin aikana enää toimi.
Kellään ei ole varaa pitää niin laajaa, ja 3...5 kuukaudessa jo tekniikaltaan vanhenevaa elektroniikan sortimenttia esillä.