Rahansa hävinneille pelaajille kunnioitusta

tiltti luomisessa

usein näkee pelaajia nimiteltävän hörhöiksi ym. Nimittelijöillä taitaa unohtua todella tärkeä asia. Ilman peleihin hävinneitä pelaajia ei RAY, Veikkaus, PAF jne olisi edes pystyssä. Moni saa leipänsä toisten häviämistä rahoista. Jos sitten hävinnyt rohkenee epäillä pelien luotettavuutta tai muuten purnaa hävittyään, nimitellään heitä kaikenmoisilla nimikkeillä. Sinä nimittelijä joka pidät itseäsi fiksuna, et oikeasti ole lainkaan fiksu vaan lähinnä sivistymätön ja tietämätön epäonnistunut luonnon luomus. Tuli siis luomispelissä häviö tai muu 'error' :D

8

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ketkähän nimittelee kehariksi ja homoksi erästä henkilöä joka nimenomaan yrittää kertoa sitä, että pidemmänpäälle rahapelien pelaaminen on idiootti varma tappio ja pelaaminen ei pidemmänpäälle kannata vaikka kuinka arvotaan satunnaisesti.
      ..
      Voit siis voittaa joskus joku päivä, mutta jos lasket kaikki pelikertasi vuoden ajalta olet sata varmasti tappiolla.

      • peilissä joku

        He jotka noin tekevät voisivat myös vilkaista peiliin mutta sullakin olisi syytä tehdä samoin, eli vilkaista peiliin. Kyllä pelaajat tietävät ettei häviöön mene lainkaan 'pitkää juoksua' vaan kyllä ne rahat hävitään erittäin lyhyessä juoksussa.
        Jankkaat samaa litaniaa vuodesta toiseen, olisiko syytä tarkistaa omia 'faktoina' pitämiäsi juttuja, ovat niittäin virheellisiä. Sen tietävät kaikki pelaajat jotka näkevät hävityt rahansa RAYn ja muiden pelien tarjojien vuosikertomuksista omin silmin.


    • rispektiä....

      Siis...pitäisi kunnioittaa ääliötä joka kerta toisensa jälkeen häviää

      rahansa peliautomaattiin ??

      Häviää rahansa vaikka tietää häviävänsä !!

      Huhhuhuuu......

      Kunnioitusta ei voi vaatia, kunnioitus tulee ansaita teoilla ja/tai puheilla.

      Vain täydelliset typerykset vaativat kunnioitusta.

      • häpeäisin sinuna

        Eikö sinulle annettu älynlahjaa ajatella nenääsi pidemmälle? Peliautomaatteihin ym peleihin hävityt rahat ovat niitä joilla saadaan aikaan monia hyviä asioita yhteiskunnassa. Käypä tutustumassa esim. RAYn vuosikertomukseen niin huomaat mitä hävityillä rahoilla saadaan aikaan. Kuinka moni myös saakaan leipänsä juuri samoista rahoista jne? Toivottavasti et ole yksi heistä, todellakaan et ansaitse palkkaasi ko rahoista.


    • Ei siinä ole mitään kunnioitettavaa jos ei tajua, että alle 100% palauttavasta pelistä ei voi pidemmän päälle jäädä voitolle. tai ylipäätään tajua mitään palautusprosentista ja luulee, että minä olen RAY:n palkkalistoilla joka kertoo, että peliautomaatien palaaminen on pidemmän päälle varma tappio. Kukaan RAY:n työntekijä ei sanoisi, että peliautomaattien pelaaminen ei pidemmän päälle kannata ja tappio pelaajalle on idiootti varma.

      • hihihihiiii x 10

        ainoa idioottivarma olet sinä hähähähäääää


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      150
      1489
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      733
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      583
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      514
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      44
      472
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      409
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      402
    Aihe